Blizzard oznámil zcela novou Diablo hru určenou pro mobilní telefony s názvem Diablo Immortal, na které pracují ve spolupráci s čínskou společností NetEase.

Diablo Immortal je MMO odehrávající se mezi Diablo 2 a Diablo 3. Bude obsahovat ze začátku šest postav, všechny z Diablo 3: barbara, wizarda, mnicha, crusadera, necromancera a demon huntera.

S postavami se hýbe pomocí virtuální páčky vlevo na obrazovce a skilly aktivujete mačkáním tlačítek vpravo. Když potřebujete mířit, podržíte prst a tím zamíříte.

Město Westmarch, které je k vidění v poněkud dezolátním stavu na začátku Reaper of Souls přídavku, bude fungovat jako sociální a obchodní hub. Odtud budete vyrážet do osmi dobrodružných oblastí, kde můžete potkávat další hráče. Blizzard a NetEase plánují přidávat další oblasti, příběhy, loot a postavy časem.

Diablo Immortal bude propojeno s Battle.net.

Zatím nevíme, kdy by hra měla vyjít a jaký bude mít obchodní model - tj. zda bude za peníze nebo free-to-play s mikrotransakcemi.

Zajímavé je, že na vývoji skutečně pracuje čínská společnost NetEase, což není pro Blizzard úplně typické. Ještě nikdy nedali žádnou svou ceněnou značku nějaké jiné společnosti.

Reklama