Far Cry: New Dawn už oficiálně a s podrobnostmi

+ trailer s českými titulky, termín.

"S radostí oznamujeme další pokračování série Far Cry, nejedná se však ještě o Far Cry 6, ale o navázání na Far Cry 5," uvedl dnes domácí distributor Playman.

V noci na dnešek totiž UbiSoft oficiálně potvrdil to včera uniklé Far Cry: New Dawn (Alza.cz). Vyjde už 15. února 2019 pro PC, PS4 a X1 za dvoutřetinovou cenu 40 dolarů (konzolovky), byť tiskovka hovoří o 45 eurech.

"Hope County, 17 let po globální nukleární katastrofě. Objevte životem překypující post-apokalyptický svět a postavte se mrchožroutům a jejich velitelkám: Dvojčatům."

Debutový trailer v délce tří minut je opatřen českými titulky, což signalizuje lokalizaci i samotné hry - připravené opět v UbiSoft Montreal za asistence poboček v Kyjevě, Šanghaji a Bukurešti, a opět podporující co-op ve dvou lidech.

Za tahle dvojčata - Mickey a Lou - která vypadají jako transgender, nebudete hrát, nýbrž budou novými záporňačkami, společně s nelítostným Highwaymenem. Neuznávají nic a s přívrženci jen devastují zemi, aby z ní vytěžily veškeré suroviny (etanol). Hráč proto bude muset pomoci přeživším, uzavřít překvapivá spojenectví (patrně s Otcem, kterého musíte nejprve najít) a této nové hrozbě čelit, aby vůbec přežil.

V nové základně přeživších zvané Prosperity si vyrobíte vlastní zbraně či dopravní prostředky, potkáte staré známé z pětky (Guns for Hire) či nové parťáky, případně si i tuto pevnost časem vylepšíte. Bude složena z osmi zařízení: tréninkový kemp, pracovní stůl, laboratoř na výbušniny, garáž, uzdravovací zahrada, kartografie atd.

1

Vůbec poprvé v sérii Far Cry se navíc vypravíte na tzv. Expedice, což budou speciální mise, které vás zavedou do úplně jiných míst po celých USA - od mokřin, přes kaňony až na pobřeží. To slibuje pestřejší zážitek a svěží vítr do už možná okoukané, zrecyklované Montany, která se po katastrofě pomalu začíná probouzet k životu. Expedice vás vždy vysadí na určitém místě, kde se máte zmocnit balíku cenných materiálů a rychle se vypařit. Tyto expedice navíc mají být při každém hraní úplně odlišné, i umístění cizích pevností, což ještě zvýší znovuhratelnost.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Vesmírná arkáda Chronus přiletí 3. prosince

+ technikálie, vše o ní v kostce.

Fotky z Asus Media Day 2021

Zúčastnili jsme se páteční akce v Praze.

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna