Šest minut z Far Cry: New Dawn o atomovém jaru

+ nové informace.

Zatímco Forza Horizon 4 měla čtyři roční období hned v základu a jim adekvátně upravenou herní mapu, v pátek oznámené Far Cry: New Dawn (Alza.cz) na to jde jinak a v příběhovém polopokračování ala Fallout přinese pouze atomové jaro.

Kdy se vše probouzí k životu s až nebývalou vervou, louky pestrobarevně kvetou (převládá růžová), zvířata zmutovala do dosud nevídaných druhů (už nic nemá být vzácné) a cokoli nesmyslného (např. nové písečné duny) se dá snadno vysvětlit, že za to přece může atomovka. Aneb takovou úvahu na téma, jak by se asi mohl změnit herní svět za 17 let od apokalypsy, aniž by to sklouzlo do klišé. A co tyto roky udělaly s postavami, se kterými kladný či záporný máte vztah z pátého dílu (prý se vedly vášnivé debaty o tom, kdo přežije a kdo ne).

Debutový šestiminutový sestřih z hraní alfy je zajímavý i spoustou doplňujících informací. Třeba že hrajete za nového hrdinu, který je v Hope County poprvé. Že tam budou dva noví přátelé na zavolanou (Guns for Hire). Že máte nového psa, který konečně umí nasednout do dopravních prostředků, jak si komunita přála. Nebo že se dvojčata, dvě záporňačky, občas trochu poperou.

Poprvé též uvidíte, jak vypadá nová základna s různými dílnami, nebo že se jedna z expedic odehrává v zpustošeném zábavním parku s horskou dráhou. Jiná zase vypadá jako vězení Alcatraz u San Francisca. Tvůrci vyzdvihli, že na tyto mapy jedenkrát na jedenkrát kilometr mohli nasázet mnohem více nepřátel naráz, takže půjde o intenzivnější, chaotičtější zážitek než normálně, protože nejsou propojené s hlavním otevřeným světem a nejsou tak svázáni paměťovými limity.

Far Cry: New Dawn vyjde pro PC, PS4 a X1 už v půlce února.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Vesmírná arkáda Chronus přiletí 3. prosince

+ technikálie, vše o ní v kostce.

Fotky z Asus Media Day 2021

Zúčastnili jsme se páteční akce v Praze.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna