Sony hodlá více propojit PlayStation Network s filmy a hudbou

Plány před CES 2019.

Ještě předtím, než šéf celé Sony odcestoval do Las Vegas na tento týden probíhající veletrh Consumer Electronic Show 2019, ho odchytili na telefonu reportéři The New York Times.

V předstihu jim prozradil své plány, na které se chce soustředit v nejbližší době. Rád by více využil stávající platformu PlayStation Network k distribuci vlastních filmů, show a hudby k zákazníkům.

Přiznal, že dosud, resp. pod předešlými šéfy, nebylo ideální, když herní, filmové a hudební byznysy Sony fungovaly příliš separovaně, jak upozoňovali i pozorovatelé zvenčí. Rád by je proto více propojil dohromady.

2

Jak si tato slova vysvětlit? Dostanou snad předplatitelé PlayStation Plus (Alza.cz) každý měsíc nějaký film od Sony či hudbu? I to je teoreticky možné, ačkoli to zatím nebylo potvrzeno.

Celé je to o tom, že tyto korporace musí nějak reagovat na Netflix či Amazon, aby jim neujel vlak nebo aby to se Sony Pictures brzy nedopadlo jako s 21th Century Fox prodanými Disney. A když má PlayStation Network 80 milionů uživatelů, vyloženě se nabízí jim "vnutit" i něco jiného než pouze hry.

"DNA Sony tvoří zábava. V hudební branži jsme po 50 let, ve filmové branži po 30 let a v herní branži 25 let. Tyto tři divize v posledním období zajistily 47 procent provozního zisku, nejvíce v sedmdesátileté historii firmy," vysvětlil Yoshida krátce před veletrhem, na němž představí nové televize s vysokým rozlišením či různé technologické novinky.

Podle něj je PS Network velmi vhodnou a silnou platformou pro šíření videa a hudby. Jedním z důvodů, proč Mr.Yoshida uvažuje tímto směrem, může být i nedávný herní hit Spider-Man (Alza.cz), který prodal 3,3 milionu kusů za úvodní tři dny a vytvořil tak nový rekord pro Sony.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Dobré ráno s Eurogamerem - neděle, 23. února

Falešné zvěsti o Sony, využití Unrealu v Mandalorian, další milion na GeForce Now, plány tvůrců Shadow Warrior...

Úplně každé letiště na světě v Microsoft Flight Simulator 2020

Včetně provozu na ploše a pozemních služeb - další video.

Také na webu...

Dobré ráno s Eurogamerem - neděle, 23. února

Falešné zvěsti o Sony, využití Unrealu v Mandalorian, další milion na GeForce Now, plány tvůrců Shadow Warrior...

Hardwarový týdeník hráčů - 7/2020

RGB herní křeslo. Recenze pasty či top AOC monitor s top cenou.

Rogue Lords od tvůrců Styx ohlášeni

První info o tahovém RPG s přisluhovači pekla.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna