Po tom samém u The Division 2 další zásadní úlovek Epicu, i důležitá zvěst o proměně herní scény ve 2019.

Metro Exodus (Alza.cz) je tak sebevědomé a ambiciózní, že dneškem přestává být prodáváno na Steamu, namísto něj byla uzavřena roční exkluzivní dohoda o výhradním šíření digitální PC verze přes Epic Games Store. Na Steam či jiné digitální distribuce se smí hra vrátit až po 14. únoru 2020.

Šéf vydavatele Deep Silver, Dr. Klemens Kundratitz, to komentoval slovy: "Velkorysé podmínky Epicu nám dovolí investovat více do tvorby obsahu nebo přenést ušetření na peněženky hráčů. Díky spolupráci s Epicem budeme moci více investovat do budoucnosti série Metro a těžit z ní budou i fanoušci".

Jak známo, relativně nový Epic Games Store si bere z prodeje každé digitální hry jen 12 procent, zatímco Steam po výrobci požaduje 30 procent z ceny (resp. 20 procent po překonání tržeb 50 milionů dolarů). I proto je Gabe Newell z Valve bohatší, než samotný Donald Trump, nicméně v posledním žebříčku dolarových miliardářů zaostává za Timem Sweeneym, šéfem a spoluzakladatelem právě Epicu.

Kdo si ještě Metro Exodus nekoupil, může být rád: na obchodu Epicu je nabízeno za menší částku 50 dolarů, zatímco na Steamu dosud stálo 60 dolarů. Cena v eurech je bohužel na obou obchodech stejná: 60 eur. A kdo si ho už pořídil na Steamu, ten prý má zůstat v klidu: normálně si ho bude moci stáhnout, jako by se nechumelilo, včetně všech patchů, DLC, bonusů, Expansion Passu, Gold edice atd. Aspoň to přislíbili vývojáři ze 4A Games.

Co na to dosud klidní Valve? Tentokrát se už hlasitě ozvali, protože jde o velký titul, kterému navíc na svých stránkách dělali reklamu dlouhou dobu, a do jeho vydání zbývají jen dva týdny:

"Považujeme toto rozhodnutí o odstranění hry ze Steamu za nefér vůči zákazníkům, zvlášť po dlouhém období předprodeje. Omlouváme se zákazníkům na Steamu, kteří čekali, že titul bude dál dostupný i okolo 15. února, dozvěděli jsme se o všem teprve nedávno," postěžovali si Valve.

Obsah hry jako takový bude naprosto shodný pro dosavadní kupující na Steamu i pro ty nové z Epic Games Store, lišit se nebude ani v DLC či dárcích, na nic z toho nebude uplatněna časová exkluzivita, ujistili Epic a Deep Silver ve FAQ.

Reklama