Resident Evil 8 prý opustí pohled z vlastních očí

Drobky o raném konceptu i plánech.

Nevíme, nakolik je tento zdroj uvěřitelný, může to být pouhý výmysl, takže vše brát s rezervou. Ale vzhledem k současné popularitě Resident Evil 2 (Alza.cz) to za malou zmínku stojí.

Insider EvilVR na Twitteru napsal údajné drobky ze zákulisí, co se s touto survival hororovou sérií má stát dál.

Malý tým v Capcomu prý od loňska pracuje na konceptu Resident Evil 8, který na rozdíl od sedmičky už nemá být hraný v pohledu z vlastních očí (zazdí VR verzi). Nýbrž v third-person pohledu kamery, něco jako chválený remake dvojky.

Osmička má být velmi inspirována ranou pracovní verzí Resident Evil 4 (Hook Man verze).

Pokud se momentální plány přetaví v realitu, bude RE8 zasazen na neobydlený, izolovaný ostrov, resp. do nedávno opuštěných budov, které bičuje velká bouře.

Hráč se utká jak s opravdovými nepřáteli, tak s těmi ze svých halucinací, takže bude zmaten, co je pravé a co ne. Příběh má pojednávat o společnosti, která vyvinula Eveline a nechala na ostrově vše napospas, včetně mrtvých vědců.

Zatím se však jen interně debatuje, jestli to bude regulérní osmička nebo jen odbočka série. Jisté má být, že vyjde až po remaku Resident Evil 3, jehož vývoj už probíhá. Capcom jinak prý nehodlá předělávat čtyřku, pětku ani šestku. V úvahu připadá později leda Resident Evil - Code: Veronica, o čemž zatím ale nebylo rozhodnuto.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna