Polský spisovatel Andrzej Sapkowski si často sypal popel na hlavu, když před lety přenechal práva na herní zpracování Zaklínače studiu CD Projekt Red za fixní částku namísto provize z prodejů či podílu ze zisku, jak mu bylo nejprve nabízeno.

Tehdy v roce 1997 totiž vůbec nevěřil, že by taková hra někdy mohla být úspěšná. Raději preferoval jisté peníze hned (dostal prý tehdy zhruba 10 tisíc dolarů) než nejisté vyhlídky do budoucna.

"Byl jsem hlupák. Hloupý natolik předat vše do jejich rukou, jelikož jsem netušil, jak moc může být hra úspěšná. Kdo to mohl tehdy předvídat, že?"

1

Sapkowski se z toho však "poučil" a loni vyšlo najevo, že požaduje po CD Projektu Red dalších 60 milionů zlotých neboli 16 milionů dolarů kvůli tomu, že vznikla další dvě pokračování Zaklínače a odbočky, s čímž původní dohoda údajně nepočítala.

Nyní polský server Puls Biznesu informoval, že obě strany našly kompromisní řešení.

CD Projekt prý "v rámci dobrých pracovních vztahů" zaplatí autorovi knih dodatečnou finanční kompenzaci, avšak ani náhodou nebude v tak vysoké výši, jak si přál. Přesná částka nebyla zveřejněna.

- komentáře (4)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna

Související obsah