Český psychoterapeut též přirovnal Fortnite k heroinu

Budou kvůli němu časem i prázdné fotbalové stadiony, bojí se šéf Liverpoolu.

Internetový pořad DVTV dnes zveřejnil kontroverzní rozhovor s českým psychoterapeutem a klinickým psychologem Janem Kulhánkem.

Ten v něm přirovnal nejpopulárnější současnou hru na světě Fortnite k tvrdým drogám, konkrétně k heroinu, což si DVTV vybrala i do titulku. Nicméně ve skutečnost jde jen o souhlas s dřívějším tvrzením zahraničního odborníka na závislosti:

"Hra Fortnite je úspěšná i proto, že na ní vzniká závislost snadněji než na jiných hrách, je rychlá a akční a navíc zdarma, tak si ji každý může stáhnout, chodí ke mně teenageři, kteří mají potřebu o hře mluvit, vytvořila se kolem ní subkultura."

Podle něj však neplatí, že by děti, co hrají Fortnite, byly agresivnější než ostatní. Má jít jen o to, že když je někdo dobrý ve Fortnite, je všemi uznáván. Kulhánek v DVTV varoval, že hry by neměly být hlavním zdrojem zábavy pro nikoho, zvyšuje to jejich toxicitu, vypnou pozornost pro cokoliv jiného.

1

Vše přichází pár dnů poté, co Peter Moore, bývalý ředitel EA a herních divize Microsoftu, vyjádřil své obavy z toho, že dnešní generaci Millennials už nezajímá sledování fotbalu kvůli hraní Fortnite.

Od léta 2017 totiž pracuje jako šéf (CEO) slavného klubu FC Liverpool, takže ho to logicky znepokojuje. Pro arabský byznysový magazín konkrétně řekl:

"Když si vyjedu návštěvnost zápasu v kategorii mužů v mladším věku, mám strach, protože fotbalový klub je závislý na fanoušcích. Jde o to, že 90 minut je příliš dlouhá doba pro tyto lidi, aby seděli na gauči. Pokud nevymyslíme patřičné technologie, třeba obsahové, na míru šité balíčky po 60 až 90 vteřinách, které udrží jejich pozornost, jako klub tyto mladé diváky neoslovíme a ztratíme. Každý má dnes málo času a den má jen 24 hodin, z nichž mnoho ukrojí právě Fortnite," vysvětlil Moore. Souhlasíte s ním?

2

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Poptávka po Xbox Series bude převyšovat nabídku několik měsíců. A odchod šéfa Halo Infinite

+ 500 tisíc hodin testování vyústilo ve finální seznam zpětně kompatibilních her, Snoopy Dog napodruhé.

Cyberpunk 2077 na PC by klidně mohl vyjít včas, viník je jinde

+ výhrůžky smrtí tvůrcům, jak to bylo s komunikací?

- komentáře (5)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna