Tohle si zaslouží pozornost. Přichází to pouhý měsíc po předčasném rozchodu Activision s Bungie.

Šéf vydavatele Bobby Kottick poprvé veřejně přiznal, že Destiny nenaplnilo prodejní očekávání, čili nesplnilo cíle po finanční stránce. Problém byl prý i v tom, že jim tahle sci-fi onlinovka svazovala důležité vývojáře, resp. zdržovala je od jiné práce, tak to asi básník chtěl říci.

Samozřejmě jde o pohled či názor pouze Activision, zatímco Bungie, držitelé značky, to mohou vidět úplně odlišně, a nejspíš na toto konto nic negativního říkat nebudou, počítají-li se vznikem pokračování, aby mu neuškodili.

Také je dobré si uvědomit, že očekávání od Destiny byla velmi vysoká, když Activision do nové značky nalili v průběhu let tolik peněz. Ty samé výsledky by jiný, méně ambiciozní vydavatel klidně mohl posuzovat kladně.

1

Jinou zprávou z noční fiskální konference je, že letos, tedy ve 2019, nevyjde nic velkého či významného od Blizzardu. Že nestihne dodělat Diablo 4, s tím se dopředu počítalo, teď to máme černé na bílém.

"Od Blizzardu letos čekáme menší finanční přínos než loni kvůli tomu, že tehdy tam byl datadisk World of Warcraft: Battle for Azeroth. Nicméně při pohledu do budoucna, obsah momentálně chystaný pro PC, konzole i mobily je bohatší než kdykoli dříve. Navíc zvýšujeme investice do vývoje, abychom ho akcelerovali. Týká se to několika projektů ze série Diablo i investic do Warcraftu."

Dosud se mělo za to, že letos vyjde mobilní hra Diablo Immortal (studio se prý bude připravovat na globální start) a určitě Warcraft 3 Reforged (remaster oznámený na Blizzconu, patrně v létě).

Reklama

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director