Destiny nenaplnilo očekávání, avšak Diablo 4 bude hotovo rychleji

Letos nic zásadního od Blizzardu.

Tohle si zaslouží pozornost. Přichází to pouhý měsíc po předčasném rozchodu Activision s Bungie.

Šéf vydavatele Bobby Kottick poprvé veřejně přiznal, že Destiny nenaplnilo prodejní očekávání, čili nesplnilo cíle po finanční stránce. Problém byl prý i v tom, že jim tahle sci-fi onlinovka svazovala důležité vývojáře, resp. zdržovala je od jiné práce, tak to asi básník chtěl říci.

Samozřejmě jde o pohled či názor pouze Activision, zatímco Bungie, držitelé značky, to mohou vidět úplně odlišně, a nejspíš na toto konto nic negativního říkat nebudou, počítají-li se vznikem pokračování, aby mu neuškodili.

Také je dobré si uvědomit, že očekávání od Destiny byla velmi vysoká, když Activision do nové značky nalili v průběhu let tolik peněz. Ty samé výsledky by jiný, méně ambiciozní vydavatel klidně mohl posuzovat kladně.

1

Jinou zprávou z noční fiskální konference je, že letos, tedy ve 2019, nevyjde nic velkého či významného od Blizzardu. Že nestihne dodělat Diablo 4, s tím se dopředu počítalo, teď to máme černé na bílém.

"Od Blizzardu letos čekáme menší finanční přínos než loni kvůli tomu, že tehdy tam byl datadisk World of Warcraft: Battle for Azeroth. Nicméně při pohledu do budoucna, obsah momentálně chystaný pro PC, konzole i mobily je bohatší než kdykoli dříve. Navíc zvýšujeme investice do vývoje, abychom ho akcelerovali. Týká se to několika projektů ze série Diablo i investic do Warcraftu."

Dosud se mělo za to, že letos vyjde mobilní hra Diablo Immortal (studio se prý bude připravovat na globální start) a určitě Warcraft 3 Reforged (remaster oznámený na Blizzconu, patrně v létě).

Reklama

Související obsah

Dva nezvyklé multiplayerové režimy do The Dark Pictures: Man of Medan

+ videa z hraní a HW nároky tohoto interaktivního filmu.

Do března vypustí UbiSoft tři neoznámené AAA hry

Velmi se mu dařilo + odklad Skull and Bones.

EA: Starý způsob vydávání her už dnes nefunguje

Poučení z Anthem a inspirace mobily.

EA: Anthem nenaplnilo prodejní očekávání

Přesto ho budou dále podporovat.

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna