Ještě předtím, než si přečtete recenze Metro Exodus včetně té naší, tu máme malé pokračování kauzy okolo distribuce digitální PC verze, v návaznosti na bombardování starších dílů.

Kdo si hru stihl koupit na Steamu, bude ve výhodě, protože tam bude existovat pre-load. Zatím se neví, kdy přesně začne, vzhledem k už pátečnímu vydání (15. února) to nepochybně musí být už velmi brzy.

Oproti tomu Epic Games Store, přes něž se PC verze šíří a bude šířit exkluzivně po příští rok, pre-load 50 GB dat bohužel neumožní. Nahraje to tak na smeč všem kritikům tohoto obchodu od Epicu, kteří si stěžují na jeho nedostatečné funkce oproti zavedené službě Valve, na níž jsou zvyklí.

Xboxovou verzi jinak už nyní lze pre-loadovat a ta pro PS4 půjde stáhnout 48 hodin před oficiálním startem.

Děje se tak poté, co jeden z vývojářů Metro Exodus hlasitě varoval v diskusním fóru, že pokud by snad kupující hru kvůli jejímu nečekanému úprku ze Steamu hromadně bojkotovali, znamenalo by to, že v budoucnu nevznikne pokračování na tuto platformu. Vše pak musel uklidňovat vydavatel Deep Silver, který nastínil, že se sérií mají spoustu dalších plánů, že s PC rozhodně dál počítají, a že vyšší podíl z tržeb na Epic Games Store jim umožní vyšší investice do značky.

Níže ještě poslední video o speciálních zbraních ve hře:

Reklama