EA nechali odstranit placenou videorecenzi Anthem, která dopadla špatně

Prý porušila podmínky pro YouTubery.

Další den, další kauza okolo recenzování Anthem, krátce po tom výpadu od xboxového korporátního viceprezidenta.

Australský YouTuber Gggmanlives s 200 tisíci odběrateli dostal v rámci oficiálního programu na spolupráci pro YouTubery zaplaceno od Electronic Arts, aby zrecenzoval jejich novinku Anthem. Vznešeně se to nazývá "sponzorovaným obsahem".

Problém je, že současná verze hry v jeho očích dopadla dost špatně. Prý šlo o upřímný názor na její kvality, navzdory obdrženým penězům, ujišťuje YouTuber: "Bohužel toho o Anthem nemohu říct moc pozitivního. Doufám, že hru časem opraví dle ohlasů hráčů, ale momentálně bude těžké ji prodat".

Reakce EA byla svižná: nechali video z YouTube odstranit. Nicméně zde je jeho re-upload z archivu, abyste věděli, o co šlo:

Gggmanlives posléze na Twitteru uvedl, že byl kvůli recenzi blacklistován ze strany EA, tedy zařazen na černou listinu, a musel proto video smazat.

EA celou situaci samozřejmě vidí úplně odlišně. Lee Williams, jejich "mezinárodní manažer komunitního zapojení", který se stará o Game Changers Network, k tomu napsal následující:

"Chci vám to všem ujasnit: nikdo nikoho neblacklistoval, jen náš australský tým požádal, aby bylo video odstraněno, protože některé naše podmínky týkající se sponzorovaného obsahu nebyly splněny. Nemá to nic společného s obsahem videa".

1

EA posléze dodali, že Game Changers je o upřímných názorech tvůrců obsahu a o tom, že jim komunita věří právě díky upřímnosti.

YouTuber si však stojí za svým. Ve vyjádření pro kolegy z VG247 ozřejmil, že jakmile video zveřejnil, EA ho požádali, ať odstraní jejich watermark. "V podstatě šlo o to, že mi nebylo dovoleno říct cokoli negativního o hře, mám-li ve videu watermark, s nímž je pak vytvořený obsah sdílen v sítí Game Changers. Byl jsem od EA donucen video dát pryč, protože jsem prý porušil podmínky dohody, ale sám tomu pořádně nerozumím, co vše se tím myslí".

Reklama

Související obsah

Dva nezvyklé multiplayerové režimy do The Dark Pictures: Man of Medan

+ videa z hraní a HW nároky tohoto interaktivního filmu.

Do března vypustí UbiSoft tři neoznámené AAA hry

Velmi se mu dařilo + odklad Skull and Bones.

EA: Starý způsob vydávání her už dnes nefunguje

Poučení z Anthem a inspirace mobily.

EA: Anthem nenaplnilo prodejní očekávání

Přesto ho budou dále podporovat.

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna