Jaké připojení potřebujete pro službu Google Stadia?

+ Microsoft zpochybňuje dostupnost broadbandu v USA.

Hlavní otázka, která po představení přelomové streamovací služby Google Stadia každého zajímala: jak rychlé připojení k internetu to bude potřebovat pro použitelné hraní? Na tom totiž bude celý úspěch či neúspěch stát.

Odpověď zjistil Stephen Totilo z Kotaku přímo od PR manažera Google:

"Aby Stadia šlapala v 1080p a 60fps, momentálně chce připojení 25 Mbps. Abyste mohli hrát v rozlišení 4K a 60fps, až bude služba koncem roku oficiálně spuštěna, předpokládáme, že si vystačíte s tou samou rychlostí internetu."

Jinými slovy, v příštích měsících Google patrně předpokládá, že se mu povede udělat nějaké optimalizace ve streamování, aby nároky na konektivitu snížil.

1

Kdo si na GDC zkusil službu na vlastní kůži (na hře Assassins Creed Odyssey, která bude dostupná od prvního dne startu služby), byl většinou potěšen. S připojením 15 Mbps a odezvou 40 milisekund prý šlo o výborný zážitek.

Vše přichází v době, kdy Microsoft zpochybnil nedávnou studii (link) amerických úřadů (Federal Communications Commission), dle které se údajně zlepšila dostupnost broadbandového připojení v USA.

Počet Američanů, kteří nemají přístup k aspoň 25 Mbit downoadu a 3 Mbit uploadu, se prý snížil z 26 milionů na "jen" 19 milionů.

Microsoft s tím však zásadně nesouhlasí, podle jeho zjištění prý nepoužívá broadbandovvý internet 162 milionů lidí v zemi. Všechno toto pochopitelně bude mít dopad na to, jestli se Google Stadia a podobné služby mají šanci v Americe uchytit.

2

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

Death Stranding Directors Cut PC s upřesněným datem

+ cena za upgrade, HW nároky, přenos savů.

Mortal Kombat 12 vyzrazen přímo producentem z NetherRealm Studios

Fotka jeho stolu zahrnovala monitor, kde byl email s přísně tajným materiálem k MK12.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna