"Herní královna" Alžběta Trojanová hostem pořadu Ženský byznys

S reportáží z návštěvy Warhorse + o jejím příteli-vývojáři.

V rámci self-promo podpory nového herního pořadu New Game + byla do jiného pořadu Televize Seznam pozvána jeho autorka a moderátorka Alžběta Trojanová (ex-Re-Play)

S tím úsměvným označením v titulku a infografice "česká herní královna" je v tom samozřejmě nevinně, vymyslel ho buď editor Seznamu nebo autoři pořadu Ženský byznys Petry Krmelové, aby přitáhli více diváků.

1

Pro čtenáře herních magazínů tam při odpovídání na většinou mainstreamové otázky patrně nezazní nic nového či objevného, co by nevěděli z dřívějška, ale za zhlédnutí určitě stojí.

Třeba kvůli úvodní originální reportáži z návštěvy redaktora Seznamu ve studiu Warhorse, kde se mluví o stěhování jejich kanceláří, změnách po odprodeji THQ Nordic či o tom, jakým způsobem přesně probíhá testování Kingdom Come Deliverance (Xzone.cz) či DLC (a proč některé chyby nedokázali odhalit). Nebo kolik peněz proteče domácím herním průmyslem ve srovnání s filmy i jiné závěry z čerstvé studie od Asociace českých vývojářů.

"Nedávno vyšla hra Anthem a na té dělaly stovky lidí, minimálně 300 i víc, a bohužel - to hodnocení bylo 40 ze 100, což je skutečně žalostně málo a ten hráčský trh je tak saturovaný, takže bohužel, pokud ta hra nemá 8 z 10, 9 z 10, tak se toho hráči ani nedotknou. Takže 4 z 10 je málo. Pokud pak firma prodělá, tak to může být skutečně likvidační," uvedla Bětka, která tam také na sebe prozradila některé ne úplně známé informace.

Například že na Den žen byla v Evropském parlamentu řešit zastoupení něžného pohlaví v technologických oborech, nebo že jejím současným přítelem je herní vývojář - senior animátor (dodáváme, že dříve v polském CD Projektu Red, nyní Techland), což moderátorku pořadu zjevně zaujalo a několikrát se ptala na hlubší detaily takového provázání s kritičkou her z druhé strany pomyslné barikády.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna