Francouzský vydavatel a francouzské studio, oba sídlící v Paříži, to spolu potáhnou dál.

Focus Home Interactive a Dontnod Entertainment dnes oznámili, že budou pokračovat ve spolupráci i po Vampyr (Xzone.cz).

Toho se za třičtvrtě roku prodalo milion kusů, což je u takové rozsáhlé (nákladné) hry, v době digitální distribuce a tří platforem (slíbená Switch verze zatím venku není), spíš jen průměrně dobrý výsledek. Upíří akční RPG tedy nasbíralo od prázdnin do března další půlmilion kusů.

1

Nový projekt patrně nebude pokračováním Vampyr, nýbrž něčím novým - je jedním z dvou titulů momentálně chystaných v Dontnod.

Popisují ho jako ten dosud nejvíce ambiciózní, co kdy dělali, ale nic bližšího zatím neutrousili.

Vývojáři pouze pochválili tohoto vydavatele za zády, který prý šikovně zajišťuje marketing, nové digitální kanály a má zkušené týmy.

Focus Home letos uvedou pro Switch také jinou loňskou hru - Call of Cthulhu (práva na tuto značku prodlouženy o deset let) - a také nový díl Farming Simulator.

The Surge 2 hodlají vydat "v řádu měsíců" a se studiem Deck13 dále vyrobí novou značku těžící ze stávajícího know-how a znalostí. Greedfall má stihnout letošní rok též.

MudRunner 2 letos vyjde nejen pro PC a konzole, ale i pro iOS a Android. Saber Interactive krom toho začali makat na dvou nových titulech, z nichž jeden je licencí od Games Workshop.

Focus Home navázali spolupráci se Sumo Digital, tvůrci EVE Valkyrie, na nekompromisním multiplayerovém zážitku v temném a násilném světě.

Rodí se i strategie v univerzu od Games Workshop v dílnách Gasket Games (ex-Relic autoři Dawn of War a Company of Heroes) a Blackbird Interactive (Homeworld: Deserts of Kharak).

Reklama

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director