V Praze probíhá významná konference Unreal Fest Europe 2019

Fotky a info, co se děje v Hiltonu.

Nikde se o tom nepíše a nemluví, neví o tom ani nejvíce zběhlí lidé z domácí branže, ani k tomu nepřišla žádná tisková zpráva do českých médií.

V Praze se přitom tento týden koná významná herní akce Unreal Fest Europe, určená hlavně pro vývojáře her a srovnatelná s březnovým GDC v Americe. Pořádá ji přímo Epic s cílem informovat o nových možnostech enginu a trendech přímo od ředitele vývoje Unreal Enginu. Loni se konala v Berlíně.

Dorazilo na ni kolem tisíce účastníků, kteří v prostorech hotelu Hilton na Florenci poslouchají přednášky od známých osobností. Například od tvůrců konverze Ark Survival Evolved pro mobily, Insurgency: Sandstorm, Sea of Thieves či Hellblade.

V seznamu vystupujících jsou i ti z Yageru, Square Enix, Cyanide, Frogwares, Daedlic Entertainment, Deep Silver Dambuster, Frogwares, Splash Damage, Nintenda, Intelu, AMD, Oculusu a dokonce i z Google o teprve nedávno odhalené streamovací službě Stadia.

1
Foto: Igor Staněk, Nvidia

Přítomna je i Nvidia, která v zasedačce prezentuje nejnovější verzi enginu na GeForce RTX. Není známo, kteří čeští vývojáři se na místě vzdělávají (Asociace českých vývojářů se patrně nijak nepodílí, což je možná škoda?), potvrzeni jsou jen ti z Bohemia Interactive.

Vstupenka stála necelých 200 eur, což je na takové akce nezvykle levné, a dopředu bylo možno zakoupit i balíček s třídenním ubytováním v Hiltonu. Veřejnost dovnitř bohužel vpuštěna nebude, program je opravdu dost odborný s cílením na pracovníky v herním průmyslu.

V úterý večer se navíc konala oficiální párty v relativně novém pražském klubu Epic, který si samozřejmě organizátoři vybrali hlavně kvůli názvu.

2
4
3

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

Death Stranding Directors Cut PC s upřesněným datem

+ cena za upgrade, HW nároky, přenos savů.

Mortal Kombat 12 vyzrazen přímo producentem z NetherRealm Studios

Fotka jeho stolu zahrnovala monitor, kde byl email s přísně tajným materiálem k MK12.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna