Možná jste také byli zvědavi, jak tenhle pomyslný souboj dvou velkých novinek dopadne. Zvlášť poté, co některá americká média udělila nečekaně nízká hodnocení, jako třeba GameSpot jen 5/10 (narozdíl od naší mega-recenze).

Sony však může být ohledně Days Gone (Xzone.cz) vesměs klidná. Kritici evidentně nemají takovou moc, aby odbytu výrazněji ublížili, aspoň ne při startu.

Tato akční adventura z postapokalyptického severozápadu USA se totiž ve Velké Británii stala zatím největší premiérou roku 2019, čímž předhonila Sekiro, The Division 2, Metro: Exodus i Resident Evil 2.

Deaconovi, který vizáží trochu připomíná Jaromíra Jágra, se také v prodejích povedlo porazit Mortal Kombat 11, přestože na to měl o pár dnů méně (úterní vs. páteční datum vydání).

Tedy, odbyt krabicovek Days Gone není tak silný jako před rokem u God of War, zde došlo k poklesu o 27 procent, což možná lze vysvětlit novou značkou a obavami o výsledek (podobný žánr také obnovil zájem o Red Dead Redemption 2).

To o fyzické nosiče Mortal Kombat 11 byl v Británii větší zájem než před dvěma lety o Injustice 2, ale zase téměř o polovinu nižší než před čtyřmi lety při srovnání s Mortal Kombat X, což může být rostoucím podílem digitálních verzí. Nejvíce bojovka táhla na PS4, jejíž verze zařídila 71 procent prodejů.

0

Předešlý lídr hitparády, World War Z též s hordami zombíků, ve svém druhém týdnu na trhu spadl o 70 procent, ačkoli nasbírání více než milionu hráčů je rozhodně úspěchem.

Reklama

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director