Ačkoli na oficiální české homepage EA v sekci Novinky k tomu zatím nic nenajdete, ledy se hnuly. Po dlouhých pěti letech od startu na Xboxu.

Electronic Arts konečně přemluvili Sony, aby jim dovolila nabízet program předplatného EA Access také na platformě PlayStation 4. V minulých letech se tomu zuby nehty bránila, ale nyní patrně pochopila, že absence podobných služeb typu Xbox Game Pass je jejím handicapem a může ovlivnit potenciální zákazníky při volbě konzole.

Takže od července letošního roku začne být služba EA Access dostupná i z PlayStation Store. Stát bude buď 5 dolarů měsíčně nebo 30 dolarů ročně.

EA nezapomněli zdůraznit, že jsou těmi, kdo nabízí takové předplatné na více platformách než kterýkoli jiný vydavatel. Budou tak mít obšancované všechny tři hlavní systémy.

1

Přesný seznam her zatím není znám, asi to bude ten menší katalog jako na Xbox One (nikoli ten z PC), jistá je však přítomnost starších dílů Battlefieldu, FIFA či Star Wars Battlefront. Jinak bude platit, že z každé novinky si majitelé PS4 mohou zahrát úvodních 10 hodin díky Play First Trials nebo získat desetiprocentní slevu na nákupy čehokoli od EA.

Více zde.

Reklama

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director