Hardwarový týdeník hráčů - 22/2019

Ryzen 3000. Koncept notebooku budoucnosti a nejdivnější konzole.

- Na novou generaci PlayStation VR si počkáme. Sony si aktualizovaný headset plánuje, ale přijde až někdy po uvedení PlayStation 5. Kromě toho bylo nastíněno, jaká vylepšení jsou v plánu.

- Nová střihová a nahrávací karta AVerMedia se chlubí prvenstvím s možností nahrávat záznamy až s 240 FPS, pokud se spokojíte s nižším rozlišením. Kromě toho karta Live Gamer Bolt umí 4K.

- Jak budou vypadat notebooky budoucnosti? Podle Intelu nabídnou dva displeje, ideálně s hodně flexibilním pantem. Intel ukázal vlastní prototyp s ultra-širokým sekundárním displejem, kam si při hraní můžete dát chat, Twitch a další informace. Druhý displej ale využijete také v aplikacích.

1

- Už víme, co "Super" Nvidia plánovala odhalit. Studio je nová kreativní platforma zahrnující speciálně vybavené notebooky a ovladače pro tvůrce. Cílí primárně na uživatele software od Adobe, Autodesk, Blackmagic Design a další.

- AMD uvedlo nové Ryzen procesory s označením Ryzen 3000 a s ambicemi rozhodně nešetří. Nejvýkonnější model má porazit 3x dražší konkurenci od Intelu a celkově mají nové procesory nabídnout lákavý poměr ceny a výkonu. Nehledě na to, že AMD předběhlo Intel a nabízí 7 nm. Teď zbývá počkat na testy a uvedení do obchodů.

2

- Kromě Ryzen procesorů AMD "uvedlo" nové grafiky Navi, které bude označovat jako RDNA. Zde jsme se ale dočkali pouze základních informací, detaily budou 10. června a o měsíc později dorazí karty na trh.

- Nové mechanické klávesnice od SteelSeries se spínači OmniPoint dovolí v software nastavit aktivační bod spínačů. Tedy hodnotu, jak moc musíte klávesu zmáčknout, aby došlo k registraci stisku. Snadno si tak půjde mezi hodnotami přepnout např. pro hraní či psaní. Kromě toho nabídne Apex Pro OLED displej a budou i levnější verze s klasickými spínači.

3

- Výrobce TeamGroup přivezl na Computex hlavně několik nových RAM s výrazným designem a samozřejmě nastavitelným RGB podsvícením. Nechybí ani nové SSD.

- Oznámené Playdate se řadí suverénně mezi nejdivnější konzole. Jedná se o handheld s černobílým displejem a ruční klikou pro ovládání her. Hry chystají indie vývojáři a každý týden má být k dispozici nová.

Reklama

Související obsah

Battlefield 2042 už přišel o dvě třetiny hráčů a další nepřející data

+ zatím největší patch, kritika tragického startu a DICE už nejsou tím, čím bývali.

RECENZE Farming Simulator 22 CZ

Pořádný posun vpřed nebo nedozrálé změny?

Také na webu...

Battlefield 2042 už přišel o dvě třetiny hráčů a další nepřející data

+ zatím největší patch, kritika tragického startu a DICE už nejsou tím, čím bývali.

Horizon: Forbidden West proklepnuto ratingovou organizací v Austrálii

Takže odklad z února by tím pádem už hrozit neměl.

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna