Xbox Scarlett potvrzen na Vánoce 2020, bude 4x výkonnější než Xbox One X

První detaily a specifikace.

Pořád to ještě nebylo typické oznámení nové konzole, neznáme finální název, cenu ani design. Ale přeci jen se nám příští Xbox trochu více vybarvil.

Microsoft potvrdil, že příští generace Xboxu, s pracovním názvem Scarlett, přijde na trh o Vánocích 2020 a že jednou ze startovních her bude Halo Infinite.

Konzole má být čtyřikrát výkonnější než současný Xbox One X a pocházet od toho samého týmu tvůrců, kteří jinak mají na svědomí Xbox Live či gamepad. Momentálně prý na něm dělají stovky lidí.

Za pozornost stojí otočka MS - konzole má být tentokrát navržena a optimalizována pro jediné: hraní. Čili změna oproti filozofii Xbox One, kde se z něj neúspěšně dělalo víceoúčelové zařízení pro sledování televize, Kinect atd.

Stejně jako v případě PlayStation 5 bude i zde využitý "next-gen" SSD harddisk, díky němuž prakticky zmizí loadovací obrazovky. Ocení to zejména RPG hráči, i bude snazší dostat se do hry. SSD prý tvůrci berou jako takovou virtuální RAM, takže načítání bude až 40x rychlejší než ze současných harddisků v konzolích.

Těšit se prý máme na rozlišení a framerate (variabilní obnovovací frekvence), jaké jsme dosud nezažili - zmiňuje se 8K a 120fps. Grafický čip bude poprvé schopen raytracingu v reálném čase díky hardwarové akceleraci. Hlavní procesor bude speciálně navržený od AMD, šitý na míru potřebám konzole. Pamětí bude rychlá GDDR6 s vysokou propustností.

"Nechtěli jsme jen vytvořit další konzoli. Hraní není jen o PC, není jen o mobilech či konzoli, nýbrž bude o všem uvedeném. Hry budou více živoucí, s hladšími přechody, naplno si je užijete, bude to velmi vtahující zážitek, protože vývojáři dostanou výkon, jaký vždy chtěli. Bude to počítat s GamePass, streaomváním a všechny hry vám poběží lusknutím prstu." To jsou jen některé z výroků, co zazněly v oficiálním vývojářském deníčku.

Microsoft jinak dnes také promluvil o Project xCloud, kterou si účastníci E3 mohou poprvé sami osahat. Streamovat můžete buď z cloudu (servery Microsoftu), nebo ze své domácí konzole Xbox One, a pak hrát, kde se vám zachce. Důležité je, že to bude zdarma, na rozdíl od Google Stadia. V provozu bude xCloud už od letošního října.

Reklama

Přeskočit na komentáře (1)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna