Potvrzen Elden Ring od zakladatele Dark Souls a George R.R. Martina

Spousta informací + filmeček.

O existenci téhle hry se vědělo z úniku, takže to postrádalo moment překvapení, přesto se ji zaslouží věnovat pozornost. Její nový svět totiž pochází od Hidetaka Miyazakiho (zakladatel Dark Souls) a spisovatele George R.R. Martina (Hra o trůny).

Vývoj Elden Ring pro Bandai Namco začal po dokončení Dark Souls 3 DLC. Cílem bylo nové temné fantasy third-person RPG s věcmi, které nebylo možné dát do Dark Souls. Oproti Sekiro, které bylo více o akci, se toto bude soustředit více na RPG prvky, ačkoli samozřejmě zůstanou oblíbené, responzivní boje na blízko.

Debutový filmeček:

Podobně jako u jiných her od From Software to má být o překonávání překážek, což bude odměňující. Využijete širokou paletu zbraní, magie a dalších cest k překonání nepřátel. Hráči si opět sami budou moci zvolit taktiku a mají toho mít více na výběr než v Dark Souls. Součástí bude editor k přizpůsobení postavy, chybět nemohou ani bossové.

Spolupráce se spisovatelem vznikla tak, že ho oslovili a čekali zamítavou odpověď, ale pak si při schůzce ve dvou padli do oka. Martin nabídl náměty a témata, které se pak dostaly do hry. Od toho se následně odvíjely kreativní konverzace a pozadí o mýtech herního světa, mystických a tajemných postavách.

Největším rozdílem oproti Dark Souls bude více otevřený svět, takže hráči budou mít větší svobodu pohybu i ho objeví více do hloubky, jen si musejí dát pozor na spoustu číhajících nebezpečí. Prozkoumají například vícevrstvé zámky s designem plným intrik.

1

Datum vydání zatím neznáme, jen cílové platformy PC, PS4 a X1.

2
3
4

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna