Analytik tipuje cenovku PS5 a Xbox Scarlett

Má být nízká.

Teď, když rámcově známe vnitřnosti příští generace konzolí (viz představení Xbox Scarlett), se dá více erudovaně pustit do odhadů a tipovaček, kolik za ně výrobci budou chtít.

Navzdory silnému hardwaru uvnitř nikdo nebude chtít mít Černého Petra v tom, že by byl o Vánocích 2020 dražší než konkurence, jako tomu bylo v minulosti a škodilo to odbytu.

Analytik Michael Pachter se domnívá, že Microsoft oznámí cenu Xbox Scarlett pouze na 399 dolarů, a že Sony ho pak bude následovat s tou samou visačkou pro PlayStation 5, tedy opět 399 dolarů.

1

"Specifikace obou konzolí napovídají, že by odpovídající cenou spíš bylo 499 dolarů, ale jít takto vysoko se budou oba výrobci bát," věští Pachter pro GamingBolt.

Sony na toto téma dříve uvedla, že cena PS5 bude "atraktivní vzhledem k jejím vlastnostem", z čehož lze mezi řádky vydedukovat, že spíš bude mířit níže než naopak. Jinými slovy, patrně je ochotná výrobní náklady konzole dotovat, protože se ji to rychle vrátí z provize z her a online služeb.

Microsoft se zase nechal slyšet, že si uvědomuje, že cenovka bude důležitým faktorem pro mnohé potenciální zákazníky v jejich rozhodování. Ulehčené by to měl v tom, pokud by existovaly dvě varianty Xbox Scarlett, jedna slabší a jedna silnější, jak se šeptalo.

Reklama

Přeskočit na komentáře (6)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

Death Stranding Directors Cut PC s upřesněným datem

+ cena za upgrade, HW nároky, přenos savů.

Mortal Kombat 12 vyzrazen přímo producentem z NetherRealm Studios

Fotka jeho stolu zahrnovala monitor, kde byl email s přísně tajným materiálem k MK12.

- komentáře (6)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna