K zakoupené streamované hře vám zůstane přístup i po jejím odstranění ze Stadia

Ale hry nebudou levnější než na konzolích.

Okolo inovativních streamovacích služeb panuje stále spousta otazníků, zejména co se týče vlastnictví her, za které zaplatíte nemalé peníze kus od kusu.

Jednou z obav, proč mnozí tomuto trendu moc nefandí (viz včerejší průzkum), je absence jakési garance, že si hru spustíte, kdykoli chcete, i třeba v daleké budoucnosti. Něco jako když máte doma PS2 a PS2 hry, ale na trhu už je PS4.

Phil Harrison, viceprezident divize v Google, která má na starosti službu Stadia, pro GamesRadar ujistil, že hry zůstanou dostupné kupujícím i za situace, když se vydavatel rozhodne hru ze streamované služby oficiálně odstranit - ať už z jakéhokoli rozmaru či vypršení licenčních smluv.

Pokud si tedy někdo už hru na Google Stadia koupil, zůstane mu k ní přístup jednou provždy, i když třeba pro nové zájemce nebude k dispozici. Jinými slovy, Google se tímto zavázal, že na svém cloudu nechá hru běžet donekonečna, i když už třeba budou frčet jiné hry a vy budete těmi jedinými, kdo o ní má stále zájem. Rovněž vám zůstane přístup k uloženým pozicím v cloudu.

1

Nejasné to zatím zůstává okolo nacenění AAA her na streamované službě. Google zatím neví, kolik jednotlivé streamované hry budou stát, protože to záleží hlavně na vydavatelech, tzn. dodavatelích obsahu.

"Nicméně nepředpokládám, že by stály méně než na konzolích (na obchodech PlayStation Store či Xbox Store). Nevidím pro tu žádný důvod," řekl Harisson pro Eurogamer tento týden.

Takže přístup ke hře streamované do vašeho zařízení ze vzdálených serverů Google bude stát plus minus 60 dolarů, jako klasické krabicovky v době premiéry. To je dost nepříjemné a bude to překážkou k většímu prosazení Stadia, protože lidé si právem řeknou, proč by platili tolik dolarů za něco, co je závislé na připojení k internetu, které si musejí platit. Nemluvě o poplatku 10 dolarů měsíčně za Pro verzi služby od letošního listopadu, než bude příští rok dostupná pro všechny "zdarma" v horší kvalitě streamu.

Reklama

Přeskočit na komentáře (1)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna