Analytik Pachter nevěří, že by PS5 mohla stát méně než 499 dolarů

+ další zdroje o termínu uvedení.

O důležitosti ceny konzole a jejím dopadu na celkový úspěch či neúspěch by se daly psát romány. Na toto téma se teď vyjádřil známý analytik Michael Pachter.

Neumí si prý představit, jak by bylo možné, aby budoucí PlayStation 5 mohla stát spekulovaných 399 dolarů. A to vzhledem k nabušeným vnitřnostem, kde jednotlivé kusy hardwaru jednoduše budou moc nákladné.

Podle něj prý bude tou správnou cenovkou 499 amerických dolarů, tedy ta samá cena, za kterou Microsoft před lety přinesl Xbox One X. Řekl to v rozhovoru s moderátorem Geoffem Keighleym na E3.

Naopak nastavení startovní ceny na 599 dolarů by dle Pachtera byla veliká chyba Sony, na kterou by nejspíš těžce doplatila. Tahle varianta je ovšem nepravděpodobná, neboť výrobce hovořil o snaze o atraktivní cenovku nástupce PS4 pro veřejnost.

Respektovaný list Wall Street Journal navíc v minulých dnech přinesl zjištění ze svých vlastních zdrojů ohledně možné době startu PS5.

Prý mu bylo různými analytiky potvrzeno uvedení konzole na trh o Vánocích 2020, tedy dříve, než o čemž před časem mluvil CEO John Kodera.

Vyloučena tedy není možnost, že PS5 zůstane až do poslední možné chvíle utajena, aby byla oznámena až relativně krátce před startem. Tedy jiná taktika, než jakou zvolil Microsoft s Xbox Scarlett, o němž mluvil mnoho let dopředu a možná si tím sám ubližuje. Podmínkou však je, aby potichu zůstali i vývojáři startovních PS5 her.

1

Reklama

Přeskočit na komentáře (2)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Také na webu...

Pořízeno z Photo módu Death Stranding PC

Proč se to přirovnávalo k sledování filmu...

Zdražení Far Cry 6 pro PS5? Kdepak, teď je naopak levnější než běžně, jen za 1160 Kč

Důsledek války obchodů + proč nemusí tankovat cena digitálky.

Na tenký led ruského poloostrova ve SnowRunner

Season 1: Search and Recover už i v pohybu.

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna