Třetina lidí si zatím koupila Cyberpunk 2077 PC přímo u tvůrců

+ která verze je tou hlavní?

Mnoho let budovaná pověst polského studia přináší své ovoce. Spousta lidí se ho totiž rozhodla podpořit napřímo.

Třetina z celkově dosud učiněných předobjednávek digitální PC verze Cybepunk 2077 byla učiněna na GOG.com, tedy na obchodě, který vlastní a provozuje přímo CD Projekt Red.

Ten se tím pádem nebude muset dělit o podíl z tržeb s dalšími subjekty, jako tomu je v případě, když si někdo koupí digitální verzi jeho hry například na Steamu (30% podíl pro Valve) či Epic Games Store (12% podíl pro Epic).

Informaci nestandardně zveřejnilo přímo studio na svém Twitteru, patrně aby nakoplo další váhající zájemce o toto cyberpunkové akční RPG ke koupi právě z GOG. Motivem může být třeba i to, že tam bude nabízena hra bez DRM.

Tvůrci se mezitím pro WCCFtech na E3 vyjádřili, která platforma je pro ně tou hlavní:

"Vnímáme a cílíme konzole coby platformy první třídy a hra na nich vypadá úžasně. Pochopitelně, pokud jste utratili třeba dva tisíce dolarů za nadupané PC, na něm bude hra vypadat ještě lépe. Ale grafika, kterou dostanete v Cyberpunk 2077, bude báječná i na konzolích a low-endových počítačích," prohlásil tam Alvin Liu.

S nějakými komplikacemi v optimalizaci hry pro platformy s nižším výkonem se prý nepotýkají. Vděčí za to prý faktu, že jejich RED engine ušili přesně na míru potřebám hry.

Budeme to muset CD Projektu Red připomenout, až hra v dubnu 2020 vyjde a objeví se první videosrovnání všech verzí?

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna