Gears 5 bez kouření

Už ho nebude glorifikovat.

Když ještě sérii Gears of War vyráběl Epic, neodmyslitelně k ní patřily postavy, které kouřily cigarety nebo doutníky, aby se tím podtrhlo, o jaké tvrďáky se jedná.

Avšak v zářijovém pátém dílu, už pod taktovkou a větší kontrolou studia The Coalition, již nic takového nenajdete. Firma oznámila, ze veškeré kouření z této xboxové a PC exkluzivity úmyslně vyhodila.

Stalo se tak poté, co protikuřácká nezisková organizace Truth Initiative oslovila společnost, která vlastní práva na progamingové vysílání hry, a spustila intenzivní lobování.

Gears 5 a veškeré další tituly pod touto značkou proto budou bez zobrazení cigaret a kouření, aby to prý neinspirovalo hráče k zapálení si. 62 procent amerických diváků zápasů v elektronických sportech je totiž ve věku 18 až 34 let.

1

"Devastující dopad kouření jsem zažil z první ruky. Vždy tedy pro mě bylo zásadní, abychom neměli kouření jako nástroj k vyprávění, proto jsme učinili logické rozhodnutí vyvarovat se jeho glorifikace či zvýrazňování," dodal k tomu šéf studia Rod Fergusson pro Variety.

Co na to asi říkají domácí tvůrci série Mafia, kam vždy doutníky neodmyslitelně patřily?

Reklama

Přeskočit na komentáře (2)

Vše o hře z tohoto článku

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna