Americký řetězec Walmart nařídil přestat zobrazovat násilné hry

Kvůli dvěma incidentům na jeho půdě.

Dalo by se to lehce odbýt slovy, že tohle je prostě typická Amerika se svými specifiky - stejně jako ta nastalá panika na Times Square v New Yorku po pouhých ranách z projíždějícího motocyklu. Na druhou stranu, stát se něco takového přímo u vás ve firmě či doma, asi byste se také nedivili následné reakci, že je něco takového nezbytné.

Americký řetězec Walmart nařídil svým zaměstnancům, aby okamžitě učinili kroky k odstranění zobrazování násilných her na prodejnách.

Jde o rekaci na nedávné dva incidenty, kdy právě v těchto obchodech řádili dva pomatení střelci. Nejprve 30. července jeden zabil dva zaměstnance Walmartu v Southaven v Mississippi a pak v sobotu 3. srpna zabil jiný šilenec dokonce 22 lidí ve Walmartu v Texasu.

1

Pracovníci retězce byli proto vedením vyzváni, aby důkladně prošli svůj obchod a dali z něj ihned pryč veškeré věci s čímkoli násilným či agresivním - tedy jak plakáty, tak třeba obrazovky nebo reklamy.

Speciální instrukce se pak týkaly odstranění dem násilných her na PlayStation 4 a Xbox One. Každá, ve které je nějaký boj či střelba (zejména third-person akce), musí zmizet. Týká se to nicméně i filmů či loveckých videí ve sportovním oddělení.

Někdo to vyfotil na Redditu, nicméně může jít pouze o dočasné opatření, protože více v tomto směru má být nařízeno do týdne.

2

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Pozvánka Microsoftu na pondělní předvoj Gamescomu 2019

Co vše tam uvidíme? + poprvé Predator.

Henry Cavill ze seriálu nahradil Geralta ve hře

Neoficiální modifikace Zaklínače 3 dle Netflixu.

DOJMY z rozehrání The Dark Pictures: Man of Medan

Jak se hraje interaktivní film na lodi?

Také na webu...

DOJMY z rozehrání The Dark Pictures: Man of Medan

Jak se hraje interaktivní film na lodi?

Henry Cavill ze seriálu nahradil Geralta ve hře

Neoficiální modifikace Zaklínače 3 dle Netflixu.

- komentáře (0)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna