Tech-demo Back Stage ukazuje raytracing v Luminous Engine

Z japonské konference.

Luminous Production na vývojářské konferenci CEDEC v Japonsku poprvé předvedli demo s názvem Back Stage využívající ray tracing v reálném čase. Prezentace se zhostili ředitel Luminous Production Takeshi Aramaki a Masaya Takeshige z organizace pro vývojářské technologie společnosti NVIDIA.

Demo běželo na NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti s využitím verze ray tracingu v reálném čase známé jako path tracing. Vytvořeno bylo za použití Luminous Engine - stejného enginu, který stojí za FINAL FANTASY XV a poběží na něm také nadcházející AAA titul studia, který je zatím beze jména. Tento engin se tak zařazuje mezi první s podporou path tracingu.

1

Využití ray tracingu v dalším enginu známého vývojářského studia podtrhává vzrůstající oblibu technologie v herním odvětví. Ray tracing je postaven na robustním ekosystému, který zahrnuje průmyslové standardy mezi API, podporu v řadě populárních herních enginů a řadu herních titulů od největších vydavatelů.

Luminous Productions spadají pod skupinu společností Square Enix a jsou obecně považováni za jedno z předních herních studií na světě, které je známé využíváním nejmodernějších technologií.

„Back Stage je ukázkou naší práce, která má odpovědět na otázku ,Jak dokážete využít ray tracing v next generation titulu?' Grafické karty GeForce RTX mají více výkonu, než jsme si uměli představit, a s technologiemi NVIDIA se realitou stává dokonce path tracing v reálném čase. Spolu s Luminous Engine a RTX jsme podnikli další krok k nádherným a realistickým hrám, které chceme tvořit," říká Takeshi Aramaki, ředitel studia Luminous Productions.

Reklama

Související obsah

Představeno rozšíření kampaně Borderlands 3

Moxxi's Heist of the Handsome Jackpot.

PlayStation 5 datum vydání prý 20. listopadu 2020?

+ údajná vyšší cena, později než Xbox Two?

Příští rok oznámí další Saints Row

+ možné datum Dying Light 2, Daymare: 1998 pro PS4.

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna