Anthem spadlo na méně než 10 liber, Destiny naopak boduje

+ plány Bungie na jinou hru.

Ten samý žánr multiplayerových sci-fi stříleček s lootem, dva různé osudy. I kvůli tomu, že jedna hra byla originál a ta druhá pouhou kopií o několik let opožděně.

Britské obchody musely jít s cenou Anthem ještě níže než předtím a nyní nabízejí PS4 a Xbox One krabicovky za méně než 10 liber, tedy pod 300 korun. Konkrétně na ShopTo stojí osm liber, všimli si kolegové z VG247, u nás se pořád cena drží na pětistovce.

Tato nákladná a ambiciózní hra z února od BioWare vůbec nenaplnila prodejní předpoklady EA, měla složitý start, technické potíže a nedávno bylo oficiálně přiznáno, že už nedostane nějakou extra velkou podporu dodatečným obsahem, čili je de facto odepsaná.

Důvodem pro zlevnění samozřejmě může být i fakt, že Anthem je poslední týdny k dispozici v rámci předplatného služby EA Access, což ještě více snížilo jeho prodejní potenciál.

Naopak Destiny, kterým se Anthem okatě inspirovalo, na sebe může být opravdu pyšné. Analytik Mat Piscatella k příležitosti aktuálního vydání datadisku Shadowkeep pro dvojku připomněl některá data z auditu NPD.

Od debutu v září 2014 se Destiny stalo druhou nejlépe prodávanou FPS sérií v USA, soudě dle tržeb v dolarech. Jediné, co jej předhonilo, bylo Call of Duty od téhož vydavatele. Krom toho se Destiny stalo sedmou celkově nejlépe prodávanou sérií v daném období.

1

Autoři Destiny z Bungie mezitím odtajnili své budoucí plány, už bez Activision za zády. Rádi by se stali jednou z nejlepších firem v oboru zábavního průmyslu.

Docílit toho chtějí do roku 2025 tím, že úspěšně transformují Destiny (na ten F2P model) a že na trh do zmíněného roku uvedou minimálně ještě jednu další, zatím nespecifikovanou herní sérii úplně mimo Destiny.¨

Může jít o ten projekt s názvem Matter, který si zaregistrovali coby ochrannou známku minulý rok.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

Vše o hře z tohoto článku

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Vychází rozšíření The Elder Scrolls Online: Greymoor

Sběratelská edice + startovní filmeček.

Nejvíce zpětně kompatibilní nextgen konzolí bude Xbox Series X, pyšní se Microsoft

S tisíci funkčními hrami v den vydání, včetně vylepšení.

Série Zaklínač má 50 milionů hráčů

Další milník + rekordní čtvrtletí.

Potvrzeno, že v Cyberpunk 2077 PC nebude DVD disk

Co tedy najdete v krabičce? A co konzolovky?

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna