Google: Stadia bude rychlejší než lokální počítače

Prý do dvou let.

Odvážná slova pronesl viceprezident inženýrství z Google. Ale co jiného mu také zbývá, pokud se chce dostat do novinových titulků, že? Konstatovat jen něco obyčejného, asi by to nikoho nezajímalo a nemluvilo by se o tom...

Prohlásil totiž, že jejich streamovací služba Stadia bude rychlejší - a teď se držte - a dokonce i více responzivní než lokální herní systémy (rozumějte domácí PC) do roka či dvou, nehledě na tom, jak výkonné se tou dobou stanou buoducí domácí PC.

Stalo se tak v britském magazínu EDGE, konkrétně v jeho 338. čísle, kde Google i jinak hýřilo sebevědomím, kterak bude jeho cloudová služba naprosto perfektní a jak ovládne celý herní trh.

1

Ptáte se, jak něco takového bude možné? Prý hlavně díky technologickému pokroku, který se dosáhne v modelování a strojovém učení. Jinými slovy, cloud prý tyhle věci zvládne lépe, než vaše domácí PC.

V herní komunitě to vyvolalo značný posměch a pochybnosti, zejména co se týče té rychlosti reakcí cloudu, kde kvůli připojení na dálku vždy budou, i na rychlém připojení, nějaké milisekundy zpětné odezvy, tedy něco, co u domácího počítače nikoho trápit nemusí.

Nebo snad Google vymyslí stroj pro cestování časem či dopředu odhadne, které tlačítko na ovladači hodláte zmáčknout, aby se vše ve hře počítané na dálku projevilo okamžitě?

Reklama

Přeskočit na komentáře (1)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

RECENZE Bus Simulator 21

Jaké to je být řidičem autobusu?

Xboxová vydavatelská divize vábila na něco ohledně Fable, pak to smazala

Možná remastery starých dílů? Psalo se, že název Fable Anniversary už je obsazený.

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna