Kojima chtěl ukončit kariéru a v bance mu odmítli půjčit, protože nemá výsledky

Teď však rozjede světové turné k Death Stranding + termín recenze.

Poté, co se rozešel ve zlém s Konami po třicetileté spolupráci, to chtěl slavný designér úplně zabalit a ukončit kariéru, přiznal pro Famitsu.

Bylo mu 53 let, což považoval za vhodný čas k odchodu do důchodu. Navíc jeho rodina byla proti nápadu založit nové studio ani neměl žádné úspory pro investice ze své kapsy. Hideo Kojima také věděl, že se ještě nikomu takovému nepovedlo být úspěšný po postavení se na vlastní nohy.

Když si chtěl nejprve půjčit peníze v bance, řekli mu, že je sice slavný a známý, ale že nemá žádné výsledky či podklady z poslední doby, takže odešel s prázdnou. Pomohl mu až nějaký jeho fanoušek, který pracuje v největší bance v Japonsku a zajistil schválení půjčky, i nějaký další jeho příznivec, který mu výhodně pronajal prostory pro kanceláře. Ty prý vytvořil tak, aby pohodlím nalákaly zaměstnance a aby z nich bylo patrné, že celý počin bude úspěšný.

Až pak se mu povedlo dohodnout se se Sony, která mu pomohla výměnou za PS4 exkluzivitu. Vůči Konami žádnou zášť nicméně necítí, je jim naopak vděčný za to, kým se stal a kde nyní je.

1

K příležitosti vydání Death Stranding uspořádá Hideo Kojima velké turné na propagaci hry.

Objede s ním deset měst po celém světě, z nichž pro našince bude nejblíže Berlín. Podrobnosti o tom, jestli se zúčastní herci a tváře hry, zatím nejsou známy, ale je to pravděpodobné, stejně jako asistence moderátora a kamaráda, Geoffa Keighleyho.

Jak známo, Death Stranding už je nyní hotovo a v lisovně. Shuhei Yoshida (ex-Sony boss) už si ho deset hodin zahrál. Některé NPC postavy budou žít či zemřou v závislosti na rozhodnutích, co ve hře provedete.

Embargo na recenze vyprší 1. listopadu, tedy sebevědomě celý týden před uvedením hry na pulty obchodů, což už se Sony v minulosti vyplatilo a dělává to obvykle jen u těch největších pecek.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna