Zaměstnanci Blizzardu protestují kvůli zabanovanému vítězi turnaje z Hong Kongu

Promluvil totiž o demonstracích.

Vedení a PR oddělení Activision Blizzard musí řešit velmi zapeklitou situaci. Na jednu stranu jim do pokladny přitéká spousta peněz z Číny (12 procent tržeb mají z Asie), zároveň se po nich chce, aby ctili své demokratické hodnoty, což požadují někteří zaměstnanci i hráči jejich titulů.

Firma se rozhodla zabanovat profesionálního hráče Chung Ng Wai z Hong Kongu za to, že po vítězství v ligovém turnaji v živém vysílání vyzval, aby bylo jeho město osvobozeno a prohlásil, že jde o revoluci, čímž otevřeně vyjádřil podporu tamním demonstrantům. A to se samozřejmě moc nehodilo do krámu i naštvalo Čínu.

Tento chlapík s přezdívkou Blitzchung to raději neměl dělat, protože těmito slovy navíc přišel o svou výhru 10 tisíc dolarů.

Kvůli tomuto banu, o němž psal i list The New York Times, se zaměstnanci předního vydavatele v kalifornské centrále rozhodli symbolicky protestovat. Vyšli ven z kanceláří a vzali si s sebou deštníky, symbol protestů v Hong Kongu. Nechtěli, aby jim bylo vidět do tváře, ale sešlo se tam prý jen pár desítek odvážných, kteří měli být dobře vidět z oken šéfů firmy, čímž riskovali své štědře placené zaměstnání.

1

Pro The Daily Beast k tomu anonymně uvedli:

"Jsme zklamáni. Snažíme se, aby naše hry hráli lidé z celého světa, ale to nelze dělat s politickou neutralitou. Při dělání byznysu v Číně bylo jednodušší ignorovat autoritářství režimu, protože po nás chtěli věci jako třeba odstranění kostlivce ze hry".

Na místě protestu prý sbírali podpisy pro petici adresovanou vedení Activision Blizzard. To se zatím k celé kauze nijak nevyjádřilo.

Zmíněného zabanovaného profihráče v Hearthstone už podpořily některé známé osobnosti z cosplayerové scény:

0

Zato Epic se na tom rychle přiživil slovy, že nehodlá nikoho banovat za vyjádření politických názorů při hraní Fortnite. Z něj mimochodem dle analytické firmy Edison Trends ve 2. čtvrtletí 2019 spadly tržby o 52 procent, zatímco APEX Legends a PUBG se drží na svých dřívějších hodnotách.

2
3

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna