NVIDIA vysvětluje, proč jsou vysoké hodnoty FPS důležité pro soutěžní hraní

Video opatřila českými titulky.

Společnost NVIDIA představila již druhou detailní studii o vlivu výkonnosti grafických karet na výsledky v esportu a kompetitivním hraní počítačových her. Nese název "Proč jsou pro soutěžní hraní důležitá vysoká FPS?"

V předchozí studii pojmenované "Plně odemkněte svůj potenciál - Jaké výhody poskytují vysoké počty snímků za sekundu v Battle Royale hrách" vysvětloval produktový manager společnosti NVIDIA Gerardo Delgado, jak může rychlá GPU společně s G-SYNC monitorem disponujícím vysokou obnovovací frekvencí přispět k rychlejší reakční době a tedy i lepším výsledkům na virtuálních bojištích.

1

Při soutěžním hraní Fortnite, CS:GO nebo PUBG, hráči obvykle měří své schopnosti na základě jejich poměru zabití a vlastních úmrtí. Čím vyšší tento poměr je, tím častěji hráč vyhrává svá utkání.

Viceprezident technologického marketingu společnosti NVIDIA Tony Tamasi v novém článku a česky otitulkovaném videu navazuje na výsledky první studie a podrobně je rozebírá. Zaměřuje se na korelaci mezi vysokými FPS a lepšími poměry zabití a úmrtí.

Přichází také s detailním vysvětlením, proč počet snímků za sekundu vysoko nad 60 přináší jednoznačné výhody, mezi které patří:

  • Plynulejší animace. Díky nim je snazší sledovat cíle.
  • Redukce rušivých elementů jako trhání obrazu a ghosting.
  • Nižší latence systému umožňující dříve spatřit cíl.

Dosažením vysokých FPS díky GPU NVIDIA GeForce RTX a monitoru s vysokou obnovovací frekvenci sahající až k 240 Hz získají hráči v kompetitivních hrách jednoznačnou výhodu.

Zpomalené záběry CS:GO při vysokých FPS na YouTube:

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna