Probíhá charitativní stream PlayStation, která slaví 25 let a zapsali ji do Guinessovky

Za dosud 540 milionů stolních konzolí.

Je tu další ročník charitativního streamu od domácí pobočky Sony, která k němu uvedla:

"Povede se vám překonat úžasných 476.425 Kč, které jste pro organizaci Dejme šanci dětem vybrali minulý rok?"

Všechny informace k této akci, v níž účastníci hrají ceny v hodnotě sto tisíc korun, i jak přispět na transparentní účet, najdete zde.

1

Streamovat začala dnes v 10 hodin dopoledne.

A jelikož slaví 25 let konzole PlayStation, tak se pro vás bude výjimečně streamovat celých 25 hodin, tedy do středečních jedenácti dopoledne.

2

K příležitosti těchto oslav byla PlayStation oficiálně zapsána do Guinessovy knihy rekordů jako nejprodávanější konzole všech dob. Generace PlayStation 1 až 4 se totiž dosud prodalo přes 450 milionů kusů, pochlubila se dnes Sony.

Tři ze čtyř těchto konzolí překonaly hranici 100 milionů kusů, jediné, které se to nepovedlo, byla PS3, "jen" s 87 miliony. Pokud by se k tomu přičetly ještě handheldy PSP a PS VITA, šlo by dokonce celkově o 526 milionů kusů, což je úctyhodný výsledek.

3

Nejbližším konkurentem Sony je v tomto směru Nintendo, které dle posledních dostupných údajů udalo zákazníkům 323 milionů stolních konzolí (počítá-li se mezi ně i Switch) za období čítající 36 let. Avšak když by se započetly také handheldy DS a GameBoy, vyhrálo by celkově Nintendo, protože by mělo na kontě neuvěřitelných 752 milionů kusů.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna