Experimentální scénář Arma 3 vás vysadí uprostřed džungle s minimem instrukcí

Old Man s možností zastavit čas a rychlým cestováním.

Tvůrci z českého herního studia Bohemia Interactive si pro hráče a fanoušky Arma 3 připravili vánoční dárek: beta verzi Arma 3 Apex: Old Man, což singleplayerový open-world scénář, který je ke stažení na Steam Workshop. Arma 3 Apex: Old Man je k dispozici zdarma, vyžaduje pouze vlastnictví datadisku Arma 3 Apex. Díky tomu, že beta verzi tvůrci nabízí na Steam Workshop jako nepovinný download, uživatelé se pro účast v betatestu nemusí přepínat na vývojářskou verzi (dev branch) Arma 3.

1

Příběh Old man se odehrává v univerzu Arma 3 kampaní East Wind a Apex Protocol a ústřední hratelnou postavou je vysloužilý legionář, který žije na ostrově Tanoa v Jižním Pacifiku. Ostrov zachvátí epidemie malárie, která způsobí humanitární krizi, a když lokální úřady za podezřelých okolností nezajistí očekávanou distribuci vakcíny pro civilní obyvatelstvo, vydává se hráč v roli Legionáře odhalit pravdu.

Scénář Old Mana hráče "vysadí" s minimem instrukcí uprostřed tropické džungle, která tvoří převážnou část téměř 100 kilometrů čtverečných rozlehlého ostrova Tanoa. Nechá už na něm, aby se zorientoval, získal informace, zbraně i vybavení, ale hlavně aby si sám určil nejlepší taktiku ke splnění úkolů.

2

Přestože scénář nabízí pro Arma 3 typický autentický zážitek, hráči mají přístup k několika nezvyklým herním prvkům. Jde například o možnost zastavit čas nebo přeskakovat časové úseky, potažmo možnost rychlého cestování mezi objevenými úkryty.

Vedle scénáře samotného přináší Old Man i několik novinek pro Workshop včetně statického těžkého kulometu M2 Browning ráže .50 či nových assetů pro tvůrce Arma 3. Všechny tyto nové doplňky časem přibudou I do základní verze Arma 3 v podobě tradičně bezplatného updatu.

3

S ohledem na experimentální charakter vychází Arma 3 Apex: Old Man v rámci delší iniciativy Bohemia Incubator, v jejímž rámci Bohemia Interactive vydává veřejně projekty, na kterých testuje nové designové nápady, případně je vytváří s úmyslem získat zkušeností v nových oblastech herního vývoje.

V závislosti na ohlasu hráčů a dostupných zdrojích plánuje Bohemia Interactive oficiálně vydat scénář Old Man v rámci některého z updatů do hlavní hry v roce 2020.

4
5
6

Reklama

Přeskočit na komentáře (1)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna