Hra Plague Inc není vědeckým modelem o šíření koronaviru, varují tvůrci

+ zrušený turnaj.

Koronavirus nám začíná ovlivňovat i herní scénu, byť zatím jen okrajově. Snad tedy někoho do dubna nenapadne, aby kvůli němu odložil vydání Resident Evil 3 remaku...

Čínský premiérový turnaj v League of Legends, resp. druhý týden League of Legends Pro League (LPL) byl odložen z důvodu obav o zdraví hráčů a fanoušků. Stalo se tak v době, kdy jsou nakaženy tři tisíce lidí a necelá stovka jich zemřela.

Britské studio Ndemic Creations si zase může gratulovat, jak v roce 2012 předběhlo dobu, když tehdy vydalo PC a mobilní hru Plague Inc právě na téma šíření smrtícího viru po celém světě.

1

Poté, co se tato real-time strategická simulace v poslední době stala jedničkou v žebříčku downloadů a prodejů, když hodně vydělává zejména v Číně, tvůrci uznali za vhodné varovat širokou veřejnost, aby nebyla náhodou uvedena v omyl. Může se vám to zdát poněkud zbytečné, ale patrně existuje spousta lidí, kteří mohli nabýt jiný dojem:

"Plague Inc by se nemělo vnímat jako nějaký vědecký model, co se týče šíření viru, je to pouze hra. Navrhli jsme ji tak, aby byla realistická a informativní, aniž bychom chtěli dělat senzace z vážných problémů skutečného světa."

Prosí, abyste vždy čerpali pokyny jedině od místních a globálních organizací na ochranu zdraví, protože současné šíření nákazu koronavirem je závažné a ovlivňuje životy spousty lidí.

Psychologové mezitím komentovali, že obrovská popularita této staré hry v Číně může být pro tamní obyvatele určitým způsobem, jak se zbavit stresu z tohoto viru.

Reklama

Související obsah

Dobré ráno s Eurogamerem - neděle, 23. února

Falešné zvěsti o Sony, využití Unrealu v Mandalorian, další milion na GeForce Now, plány tvůrců Shadow Warrior...

Úplně každé letiště na světě v Microsoft Flight Simulator 2020

Včetně provozu na ploše a pozemních služeb - další video.

Také na webu...

Dobré ráno s Eurogamerem - neděle, 23. února

Falešné zvěsti o Sony, využití Unrealu v Mandalorian, další milion na GeForce Now, plány tvůrců Shadow Warrior...

Hardwarový týdeník hráčů - 7/2020

RGB herní křeslo. Recenze pasty či top AOC monitor s top cenou.

Rogue Lords od tvůrců Styx ohlášeni

První info o tahovém RPG s přisluhovači pekla.

- komentáře (0)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna