150 milionů kusů GTA5 a Red Dead Redemption 2

Nové rekordy Rockstaru.

Netušíme, co Rockstar Games vyprovokovalo k takovému chlubení, ale důvod k tomu má pádný. Upevňuje si tím svou pozici prominentního, patrně nejúspěšnějšího studia.

Jeho her Grand Theft Auto 5 a Red Dead Redemption 2 se už celkově prodalo přes 150 milionu kusů. Druhá jmenovaná hra se stala nejvíce vydělávající hrou v Americe za poslední čtyři roky, zatímco ta první tam je jasnou jedničkou za uplynulou dekádu.

Pokud platí odhad, že stále přibývá zhruba milion kusů GTA5 měsíčně (čili je už na více než 115 milionech), pak by westernová akce z předloňského podzimu nyní byla už na nějakých 35 milionech kusů, se započítáním PC verze z podzimu.

1

Měsíc prosinec 2019 jinak trhal rekordy v GTA Online, pokračuje tiskovka Rockstaru a Take 2, díky rozšíření Diamond Casino Heist. Red Dead Online zase prý zažilo novou špičku v počtu hráčů po vypuštění obsahové aktualizace Moonshiners.

Výrobce se za takovou přízeň chce hráčům odvděčit: každý, kdo si pustí GTA Online mezi 30. lednem a 5. únorem, může dostat bonusovou in-game měnu až dva miliony, a o polovinu méně, pokud bude hrát do 12. února.

Celkový počet hráčů titulů od Rockstaru byl prý ve 4. čtvrtletí 2019 tím největším v historii. GTA5 nadále láká streamery a pokořilo nový rekord v tomto směru během ledna.

Reklama

Související obsah

Dead Space remake oficiálně

Teaser trailer + první info.

Battlefield Portal bude komunitní platformou s obsahem z minulých dílů

Nastavíte si vlastní pravidla + dechberoucí trailer.

WRC 10 s ikonickým vozem Subaru Impreza

+ oficiální popisek zářijové hry a objednávky.

Odhalení nových funkcí NBA 2K22

Co bude v tomto ročníku?

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna