Američané kupují české herní studio Geewa

Tvůrci mobilních her budou růst.

Společnost Geewa, dle svých slov prý jedno z nejúspěšnějších herních studií v České republice, dnes oznámila, že jejím novým strategickým investorem je AppLovin, americký specialista na mobilní hry zaměřující se na tvorbu technologií, které dnes využívá mnoho nejpopulárnějších mobilních her a herních vývojářů. Podmínky investice nebyly zveřejněny, celá tisková zpráva následuje:

„Máme za sebou vůbec nejúspěšnější rok naší existence, a načasování partnerství se společností AppLovin tedy nemohlo být lepší," prohlásil Miloš Endrle, generální ředitel a zakladatel společnosti Geewa (na fotce). „Těšíme se na to, že díky odborným znalostem společnosti AppLovin budeme moci své hry optimalizovat tak, aby dále celosvětově rostl počet jejich uživatelů."

1

Tato investice podpoří další růst týmu studia Geewa, protože mu umožní celosvětově škálovat nejpopulárnější hry, včetně Smashing Four, prostřednictvím platformy AppLovin. Geewa, která byla založena v roce 2005, bude nadále působit jako nezávislé, samostatné studio pod současným vedením.

„Díky investicím do studií po celém světě se nám daří realizovat naši růstovou strategii a současně těmto společnostem poskytujeme větší platformu pro jejich aktivity," řekl Adam Foroughi, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti AppLovin. „Náš tým si s týmem společnosti Geewa ihned porozuměl - jeho dobré vedení, herní hit Smashing Four a mimořádně talentovaní lidé v pražském sídle na nás mimořádně zapůsobili. Věříme, že AppLovin umožní škálování produktů studia Geewa za jeho hranice, takže se dostanou k hráčům z celého světa."

Mezi předchozí investory studia Geewa patří Springtide Ventures (součást investiční skupiny KKCG) a MCI.TechVentures.

2

Geewa je pražské herní studio, které se zaměřuje na vývoj a distribuci volnočasových, kompetitivních PvP her pro více hráčů, určených pro mobilní zařízení. Společnost založil v roce 2005 Miloš Endrle, tvůrce hry Pool Live Tour. Jejím posledním hitem je Smashing Four, kde můžete v reálném čase bojovat proti přátelům a hráčům z celého světa.

AppLovin vytváří technologie, které podporují mnoho nejpopulárnějších mobilních her na světě. Od roku 2012 jsou technologie společnosti základem mimořádného růstu her vyvíjených jejími partnerskými studii i jejím vlastním studiem. AppLovin poskytuje stejné technologie všem vývojářům her, což je základem bohatšího ekosystému mobilních her a lepších her pro lidi z celého světa. Sídlo společnosti AppLovin se nachází v kalifornském Palo Alto a její pobočky lze najít po celém světě.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna