Zvěsti o zápolení s výrobními náklady PlayStation 5

Stlačí cenu pod 450 dolarů?

Na téma předpokládané ceny PlayStation 5 se už ledacos napsalo.

Dnes přišel respektovaný Bloomberg se spekulací z vlastního zdroje.

Podle něj prý Sony zápasí s výrobními náklady PS5 kvůli vysoké ceně jednotlivých komponent. Vyrobit každou konzoli prý firmu bude stát okolo 450 dolarů, což odmítla oficiálně komentovat.

Čili když se k této částce přidají daně, (malé) provize obchodníků a pokud možno i nějaký zisk, může být prodejní koncová cena PS5 závratně vysoko. Druhou možností je, že Sony se třeba může rozhodnout každý prodaný kus dotovat ze své kapsy a doufat, že se ji to pak časem vrátí na prodejích jednotlivých her, z předplatného služeb či příslušenství (nebyla by zdaleka první ani poslední, kdo to tak udělal).

1

Důvodem pro vysoké náklady mají být hlavně paměti DRAM a NAND, po kterých panuje silná poptávka od výrobců mobilních telefonů. Abnormálně drahý má být dle Bloombergu také systém chlazení konzole, který se postará, aby se nepřehřívala.

Pro srovnání, v době startu PlayStaton 4 činily její výrobní náklady 381 dolarů, načež konzole se prodávala za 399 dolarů.

Sony se údajně rozhodla pro vyčkávací taktiku, s jakou cenou se vytasí Microsoft u Xbox Series X, aby na základě stanovila, jak to s cenou PS5 bude.

Na základě těchto zvěstí lze zasvěceně tipovat, že PlayStation 5 bude pravděpodobně stát 499 dolarů, což by asi ztížilo a zpomalilo rychlost přechodu majitelů PS4 na novou generaci. I by to samozřejmě mohlo poskytnout konkurenční výhodu Xbox One Series X, pakliže by stál jen 449 či dokonce 399 dolarů, ale i ten má v útrobách velmi drahý hardware.

Reklama

Přeskočit na komentáře (3)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

RECENZE Bus Simulator 21

Jaké to je být řidičem autobusu?

Xboxová vydavatelská divize vábila na něco ohledně Fable, pak to smazala

Možná remastery starých dílů? Psalo se, že název Fable Anniversary už je obsazený.

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna