První analytik předpověděl odbyt PlayStation 5

Má jít o trhák.

Je to trochu věštění z křišťálové koule, když stále neznáme prodejní cenu, která to dost ovlivní (viz Zvěsti o zápolení s výrobními náklady PlayStation 5), ani startovní hry, dle nichž se budou zájemci často rozhodovat.

Také není zřejmé, nakolik se do této predikce promítla situace s rychlým šířením koronaviru v Číně, kvůli čemuž se na jaře čekají potíže s dodávkami Nintendo Switch a může to teoreticky potkat i ostatní výrobce (Sony k tomu zatím řekla, že nedokáže předvídat budoucí efekt viru).

Každopádně známý analytik Hideki Yasuda z prominentní japonské firmy Ace Research Institute z Osaky vyslovil jednu z prvních předpovědí odbytu konzole PlayStation 5.

Podle jeho zasvěceného názoru by se mezi startem (někdy v listopadu 2020) a 31. březnem 2021 mohlo prodat (resp. vyexpedovat na trh) přibližně 6 milionů konzolí.

1

Ale pozor, do tohoto čísla nezahrnul pouze novou PlayStation 5, nýbrž započítal tam i doznívající odbyt PS4, což mnohá média jaksi zapomněla připomenout. Čili nejsou to jen kusy PS5, těch asi bude většina, ale zdaleka ne vše z těch šesti milionů.

Pokud by se tento odhad za úvodní čtyři měsíce naplnil, šlo by o velice silný start nového hardwaru. A odvážný je analytik i s věštbou kusů pro následující fiskální rok mezi dubnem 2021 a březnem 2022, kdy by dle něj mohlo být na celosvětový trh posláno dalších 15 milionů konzolí PS5 a PS4.

Problémy se zásobováním některými nedostatkovými komponenty, jako jsou paměti DRAM, prý budou složité, ale Sony si prý s nimi dokáže poradit.

Reklama

Přeskočit na komentáře (1)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

PovinnostRECENZE Half-Life: Alyx

Už nic nestojí mezi vámi a zážitkem.

Koronavirus neovlivní start PlayStation 5 ani Xbox Series X

Ale co startovní hry? Vyjádření Microsoftu a Sony.

Hardwarový týdeník hráčů - 12/2020

Zvuková karta pro hráče, AMD zvyšuje náskok, notebook Asus...

Také na webu...

Nový wallpaper Cyberpunk 2077

Až moc klidné posezení v metru.

Nvidia představuje ukázku raytracingu v Minecraftu

+ tvůrci dostanou k dispozici návody a tutoriály.

Hardwarový týdeník hráčů - 12/2020

Zvuková karta pro hráče, AMD zvyšuje náskok, notebook Asus...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna