Časopis LEVEL mění strukturu i některé autory

Dnes vychází nový občasník.

Když na podzim připravovali jubilejní 300. číslo, přiznali autoři, že přemýšleli, jestli vůbec a jak mají pokračovat dál. Od roku 2013, kdy časopis převzali od Burdy, se mnohé změnilo, nejen kalkulace rozpočtu a prodané kusy: "LEVEL se pro nás stal koníčkem, živí nás každého něco jiného. Vedli jsme dlouhé debaty, ve kterých figuroval i nápad se na všechno vykašlat. Je to časově náročné a fyzicky vyčerpávající."

Nakonec padlo rozhodnutí s vydáváním časopisu pokračovat, ovšem v pozměněné podobě a s novou krví. Tedy s posilami nabranými na základě nedávné výzvy o pomoc, aby měla dosavadní redakce s tvorbou méně práce. Výsledek představuje dnes vycházející 301. číslo s udrženou cenou 149 Kč.

"Vzali jsme to opravdu od podlahy a připravili novou strukturu časopisu, nové rubriky a v mezidobí jsme do našeho týmu přivítali i pár nových autorů," píše se v jeho úvodníku. V trafikách ho poznáte podle obálky se Zaklínačem, alternativně má být časem možné zakoupit i jednotlivé články v průběhu měsíce na webu.

1

Největší změna prý nastala v sekci recenzí, která se zmenšila rozsahem, ovšem ne počtem hodnocených titulů. LEVEL říká, že nechce soupeřit s herními weby v rozsahu textů, nedává mu to smysl, stačí prý formulace názorů stručně a jasně - ačkoli dříve se uvádělo přesně naopak, že právě z papíru se takové dlouhé články čtou pohodlněji než z obrazovky mobilu či monitoru. Vedle toho přibyla rubrika Esej o největších hitech, ale ne ve formě recenze.

Občasník: periodikum vycházející v nepravidelných nebo delších intervalech (zdroj: Wiki)

Nadále jinak platí, že časopis chce psát o hrách v širším kontextu, věnovat prostor vývojářům a zkoumat herní svět do hloubky. Vše má být nyní přehledněji uspořádáno, aby se usnadnila orientace.

"LEVEL je nyní rozdělen do několika základních bloků, přičemž dva největší, tedy „Hry" a „Scéna", v sobě zahrnují nejen staré známé rubriky, ale i novinky," vysvětluje redakce.

Co se (zatím) nemění, je jeho nepravidelné vydávání, takže příští číslo dorazí s delším odstupem až 3. dubna. Vedle chybějících lednových a březnových čísel bude nový LEVEL absentovat i v červenci a v září.

Reklama

Přeskočit na komentáře (1)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

RECENZE Bus Simulator 21

Jaké to je být řidičem autobusu?

Xboxová vydavatelská divize vábila na něco ohledně Fable, pak to smazala

Možná remastery starých dílů? Psalo se, že název Fable Anniversary už je obsazený.

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna