Nebudeme dělat exkluzivity pro PS5/XSE, říkají Square Enix

+ o pokračování FF7 Remaku.

Co se zpočátku zdálo být výjimkou z hlavy Microsoftu, to se pomalu ale jistě stává trendem. Viz i výsledky ankety, že exkluzivní hry pro nextgen jsou nejméně důležité.

Japonský vydavatel Square Enix se dnes nechal slyšet, že zatím neplánuje žádné exkluzivity pro PlayStation 5 a Xbox Series X.

Není to nic zase tak divného, protože third-party výrobci obvykle první rok či dva obvykle dělávají tituly pro starou i novou generaci, jako příklad poslouží UbiSoft a série Assassins Creed. Exkluzivity se spíš čekají od samotných držitelů platforem, aby tak donutili hráče k upgradu.

Prezident firmy Yosuke Matsuda jejich postoj vysvětlil takto:

"Příští genreace konzolí bude mít zpětnou kompatibilitu, takže v současnosti plánujeme učinit naše tituly k dispozici jak pro staré, tak pro nové konzole (například podzimní Outriders). Až někde hodně vzdálena je doba, kdy začneme vydávat tituly exkluzivně pro nextgen platformy."

1

Během fiskální konference se ho také optali, jestli ten odklad Final Fantasy 7 Remaku o měsíc z března na duben nějak ovlivní práce na příští epizodě tohoto obsahem našlápnutého remasteru. Ani zde není odpověď šokující - neovlivní, vše prý odsýpá dle plánu.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna