Dobré ráno s Eurogamerem - pátek, 6. března

Nexgen novinky AMD, tři hry zdarma, GeForce Now > Stadia, velikost Ori, režisérský střih Nioh 2, účastníci Gamescomu...

"Dobré ráno s Eurogamerem" je originální koncept českého Eurogameru, který se od roku 2013 stal tak oblíbeným, že ho později přejaly jiné weby. Publikován je (ne)pravidelně dle časových možností ve všední dny týdne obvykle v 6:15 či v 9:15. Stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně.

- Nextgen novinky z prezentace AMD: PlayStation 5 jede též na architektuře RDNA2 jako Xbox Series X. Vývoj zdárně odsýpá a nemá žádné zpoždění. RDNA2 má mít o 50% vyšší výkon než RDNA1 a hardwarově akcelerovaný raytracing má být tím hlavním, na co se budou nextgen konzole soustředit.

0
1

- Podle AMD bylo mezi lety 2013 a 2020 prodáno hodně přes 150 milionů konzolí (s jejich čipem), z čehož lze snadno vydedukovat, že Xbox One bude na více než 50 milionech kusů, když PS4 je na 106 milionech kusů. Koresponduje to s jinými úniky o přísně střeženém počtu kusů konzole od Microsoftu.

- Diablovky Wolcen: Lords of Mayhem se už prodalo více než milion kusů. Příští čtyři měsíce chtějí tvůrci věnovat výhradně na opravu chyb a ladění, teprve pak se pustí do výroby páté kapitoly rozšiřující příběh.

- Je toto mapa Warzone režimu z Call of Duty: Modern Warfare, který údajně vyjde už příští úterý? Podle dataminera Senescallo ano, oficiálně to však jisté není. Jedná se patrně o poslední únik na toto téma.

2

- Z obchodu Epicu už jsou k dispozici ty další dvě hry zdarma: procedurálně generovaná plošinovka GoNNER a rychlá ekonomická RTS Offworld Trading Company od hlavního designéra čtvrté Civilizace. Příště, tedy od 12. března, je vystřídají dokonce tři hry naráz: Anodyne 2: Return To Dust, A Short Hike a Mutazione.

- Teaser na postavu Spawn do Mortal Kombat 11, která se odkryje v neděli:

- Nvidia přidala na GeForce Now pětici her, už se svolením jejich tvůrců - Romance of the Three Kingdoms XIV, Dead or Alive 6, Nioh: Complete Edition, Deadliest Catch: The Game a Dungeon Defenders: Awakened. Test PC Gameru jinak zjistil, že GeForce Now má mnohem nižší prodlevu odezvy než Stadia od Google.

- Režisérský střih TV reklamy Nioh 2 a nový japonský trailer:

- Preload Ori and the Will of the Wisps na Xboxu má pouze 10 GB, prozkoumat v předstihu můžete také achievementy.

- Programátor uživatelského rozhraní z Obsidianu strávil tři měsíce snahou o nastavitelnou velikost textu v The Outer Worlds, prý to půjde již brzy v updatu.

- Avalanche Software patřící pod Warner Bros hledají grafika pro nějakou ještě neoznámenou AAA hru. Údajně to bude nový Harry Potter.

- Jedna jiná hra s Harry Potterem byla oznámena už teď pro mobily - Puzzles & Spells od Zyngy a Portkey Games. Budete tam řešit hádanky a odemykat kouzla v nejvíce ikonických scénách z filmů, čehož se budou účastnit všechny známé postavy.

3

- Začínají se rušit už i akce na E3 2020: menší vydavatel Devolver Digital bude svou konferenci pouze vysílat přes internet, nebude mít na místě živé publikum, aby se nenakazilo koronavirem. Bungie zase nutí své zaměstnance pracovat z domova, aby nic nenarušilo plány s rozšiřováním Destiny 2.

- A ještě jednou k herní výstavě: účast na srpnovém Gamescomu 2020 oficiálně potvrdili mimojiné Nintendo a Microsoft, zatímco Sony mlčí.

4

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna