Koronavirus neovlivní start PlayStation 5 ani Xbox Series X

Ale co startovní hry? Vyjádření Microsoftu a Sony.

Hrotící se situace v USA i Velké Británii přinutila výrobce konzolí, aby se v ten samý den vyjádřili na to samé téma, které rezonuje herním průmyslem.

Jak to tedy vidí, ovliní nějak krize okolo koronaviru vydání PlayStation 5 a Xbox Series X, když továrny v Číně postupně najíždějí zpět na normální výrobu a režim?

Zástupce Sony se pro Bloomberg nechal slyšet, že v tuto chvíli nepředpokládají, že by epidemie měla nějaký dopad na plány s vydáním nové konzole před Vánoci 2020.

Co naopak ovlivnit může, je vývoj startovních first-party her pro PS5. V tomto ohledu prý japonská firma pečlivě monitoruje a vyhodnocuje stav vývoje v evropských a amerických studiích. COVID-19 se může projevit na jejích očekávaných tržbách, ačkoli není vyloučeno, že zavřené obchody ji vykompenzují digitální verze a znudění hráči, kterým bylo přikázáno sedět doma.

Hrozící odklady květnového The Last of Us 2 či červnového Ghost of Tsushima, tedy dvou nejohroženějších exkluzivit pro PS4, Sony zatím nijak nekomentovala.

1

Také Microsoft ujistil veřejnost, že nadále platí záměr uvést Xbox Series X na trh letos na Vánoce. Stejně tak se nic nezměnilo na plánu, aby ho doprovodilo Halo Infinite coby startovní hra, byť existuje riziko, že situace se ještě zhorší a může to dopadnout odlišně (viz blog 343).

Korporace z Redmondu však přiznala, že navzdory nezdržení žádných projektů (zatím) čelí unikátním výzvám a určitým omezením v tvorbě her. Každé studio se s tím vypořádává po svém, v závislosti na tom, v jaké lokalitě světa se nachází a jaká tam platí vládní restrikce. Stejně tak jsou postiženi externí partnerská studia Microsoftu. Ten prý všechny podporuje v tom, aby ve složité době dělala ta správná rozhodnutí.

Koronavirus na herní scéně zatím napáchal jen odklad Wastelanders DLC pro Fallout 76, přídavků pro Animal Crossing: New Horizons a možná párdenní zdržení krabicovek Resident Evil 3 a Final Fantasy 7 v některých evropských zemích, ale v ČR budou včas.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Battlefield 2042 už přišel o dvě třetiny hráčů a další nepřející data

+ zatím největší patch, kritika tragického startu a DICE už nejsou tím, čím bývali.

RECENZE Farming Simulator 22 CZ

Pořádný posun vpřed nebo nedozrálé změny?

Také na webu...

Battlefield 2042 už přišel o dvě třetiny hráčů a další nepřející data

+ zatím největší patch, kritika tragického startu a DICE už nejsou tím, čím bývali.

Horizon: Forbidden West proklepnuto ratingovou organizací v Austrálii

Takže odklad z února by tím pádem už hrozit neměl.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna