Končí Oficiální Xbox magazín

Ale z jiného důvodu, než byste tipovali.

Na první pohled to možná trochu nedává logiku: proč rušit takový časopis zrovna půl roku předtím, než přijde na trh příští generace Xboxu, spekulovaná na Den díkuvzdání (26. listopadu 2020)? Proč ho vlastně nezadotuje Microsoft, pro nějž by to v celkových výdajích na marketing nové konzole byly vyloženě jen drobné, takové "plivnutí do moře"? Ve skutečnosti to byl však Microsoft, kdo inkasoval peníze za licenční poplatky od výrobce časopisu za používání tohoto jména, nikoli obráceně (jako to bývá u některých magazínových speciálů u nás od Sony).

Britské vydavatelství Future Publishing je nuceno výrazně šetřit, takže zkrátka nebylo zbytí. Schytalo to hned šest různých plátků.

Oficiální Xbox Magazín, který před mnoha lety krátce existoval i v české mutaci od Computer Pressu (americká verze skončila již ve 2014), proto definitivně ukončil svou činnost. Navzdory faktu, že ještě před pár dny na Twitteru inzeroval nabídku předplatného...

1

Důvodem není to, co byste předpokládali (odliv čtenářů papírového magazínu na internetová média či sociální sítě).

Dle oficiálního vyjádření to prý souvisí hlavně s poklesem prodeje krabicovek v kamenných obchodech, kde si lidé takový magazín často rádi přihodili k vybrané hře, ale návyky zákazníků a trendy se rychle mění.

Když se k tomu přidala nadcházející krize kvůli koronaviru, období nejistoty pro jakákoli média či osoby samostatně výdělečně činné, vydavatelství prý muselo učinit obtížná rozhodnutí, kam patří i snížení rozpočtu pro externisty v ostatních médiích, která si do budoucna ponechalo (např. PC Gamer).

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Battlefield 2042 už přišel o dvě třetiny hráčů a další nepřející data

+ zatím největší patch, kritika tragického startu a DICE už nejsou tím, čím bývali.

Horizon: Forbidden West proklepnuto ratingovou organizací v Austrálii

Takže odklad z února by tím pádem už hrozit neměl.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna