Mount and Blade 2 zatím největší premiérou letošního roku

220 tisíc hráčů ve špičce naráz.

Na to, že druhý díl vyvíjejí minimálně od roku 2012, se jim to shodou "šťastných" okolností sešlo nejlépe, jak jen mohlo. Uvedení v době nucené domácí karantény středověkému RPG s dobýváním hradů a hromadnými bitvami přálo.

Včera vydaná Early Access verze Mount and Blade 2: Bannerlord se stala zatím nejpopulárnější novinkou vydanou na Steamu v letošním roce. Porazila tak (mezi PC verzemi) DOOM Eternal (u něj se odhaduje 700 tisíc kusů za první týden jen na Steamu) nebo Wolcen, ale možná brzy padne po dostavení se Resident Evil 3 remaku.

V žebříčku nejhranějších titulů na světě se tam s 220 tisíci souběžnými uživateli ve špičce zařadilo na třetí příčku, za stálice DOTA 2 a Counter-Strike GO, a při předhonění takových držáků, jako Rainbow Six, GTA 5, Destiny 2, ARK či Football Manager.

Taleworlds Entertainment připomněli, že jim zabralo jen 100 minut od premiéry, aby dosáhli 100 tisíc hráčů. Krom toho lidé za úvodní hodiny napsali 1250 recenzí, z toho 88 procent pozitivních. A to přitom hra není vůbec levná, stojí 45 eur.

Už dokonce stihli vypustit první patch, výčet změn zde. Níže najdete záznam oficiálního streamu k uvedení hry, štěstí Mount and Blade 2 popřáli i domácí Warhorse.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna