Xbox Series X nezdrží ani opoždění některých velkých her

A co znamená "být agilní s cenou"?

Od Phila Spencera to je vítané ujištění, i to celé dává logiku, protože jinak by to rozbořilo spoustu záměrů i ostatním vydavatelům s hrami jako Assassins Creed, Call of Duty apod.

Ačkoli většina ze startovních her ještě ani není oznámena, je naprosto zjevné, že tím upovídaný boss myslel zejména Halo Infinite a Forza Motorsport 7.

Takže pokud by, nedejbože, nastal scénář, že sci-fi střílečka od 343 Industries kvůli úskalím až do podzimu prodlouženého home-office a koronaviru nestihne být dokončena do Vánoc, nebude to vadit, Xbox Series X přikráčí na trh i bez doprovodu této vlajkové hry.

Stejně tak, pokud by třeba okruhové závody od Turn10 Studios přijely o něco později, což vzhledem k vynechání minulého roku a dostatku času není pravděpodobné, ani na ně se nový hardware nebude extra ohlížet.

Microsoftu by nejspíš nevadilo, pokud by mu při startu příštího Xboxu chyběla tzv. killer-app. Považuje za klíčové, aby byly připraveny hlavně všechny související služby: "Nechci dát na trh hardware, když by celá platforma ještě nebyla připravena, to jsme už od nás zažili v minulosti," zavtipkoval Spencer.

1

V dnešním podcastu IGN dále naznačil, že interně moc dobře vědí, jakou cenovku by Xbox Series X rádi dali.

Vytyčili si prý takový cíl, který mají jen pracovně pro sebe, a budou usilovně sledovat konkurenční PS5, aby cenu případně dle toho upravili.

Xboxový tým podporuje i CEO korporace, Satya Nadella, kterému se tyto plány zamlouvají. Microsoft zkrátka chce zůstat "agilní", co se týče stanovení ceny, což můžeme chápat, jako že se ji hned tak nedozvíme, spíš až později.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna