Zaklínač 3 na celkovém odbytu 28 milionů kusů, loňský rok druhý nejlepší

+ rozložení dle platforem, regionů a krabicovek/digitálek.

CD Projekt Red dnes publikoval finanční výsledky za rok 2019, který byl pro něj obrovským úspěchem díky seriálu na Netflixu.

Zaklínač 3 se loni prodával skvěle i díky konverzi pro Nintendo Switch. Ta dokázala za ani ne tři měsíce nasbírat 700 tisíc kusů, což je vzhledem k jejím nízkým výrobním nákladům nepochybně ohromně ziskové.

Celkově je hra už na 28,3 milionu prodaných kusů. Nejlépe frčela v rok vydání 2015 (9,4 milionu) a druhým nejlepším rokem byl ten loňský (6,6 milionu), právě díky nastartování zájmu seriálem na americké streamovací službě se udalo dodatečných 5 milionů kusů.

PC verze se na celoživotním odbytu Zaklínače 3 podílela zhruba 12 miliony kusů, PS4 verze 11 miliony a Xbox One verze 4 miliony (thx DarkDetectiveNL).

Podívejte se na rozložení platforem a jak šel čas s prodeji tohoto oblíbeného fantasy akčního RPG (kompletní PDF prezentace zde), které kdysi u prvního dílu nikdo neznal a panovaly obavy, jestli bude Američany vůbec zajímat. A nyní je z něj jedna z nejsilnějších značek v herní branži:

1

Velice zajímavý je i pohled, které regiony odbyt ve 2019 zařídily (Afrika 0,3%, Austrálie jen 2%). Nebo že ve 2015 byla drtivá většina prodejů v krabicové podobě, zatímco loni už to skončilo ještě drtivějším vítězstvím pro digitální verze:

2
3

Reklama

Související obsah

ROZDÍLOVÁ RECENZE Mafia 2 Definitive Edition PC CZ

Jak se povedlo oprášit českou klasiku?

Ve středu večer State of Play o The Last of Us 2, o den později Outriders

+ Call of Duty WW2 na PS Plus zdarma. A co Spider-Man?

Oznámení prequelu Sherlock Holmes: Chapter One, bude čeština

S mladým detektivem i pro nextgen + trailer, první obrázky.

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna