Vyzrazena biometrická funkce DualSense PS5 ovladače?

+ nábor tvůrců Horizon.

Když byl nedávno odhalen DualSense ovladač pro PlayStation 5, jedno jeho tlačítko zůstalo tajemstvím. Dle některých náznaků insiderů má jít o velkou věc.

Nyní se zdá, že šéf španělského studia Tequila Works, Raúl Rubio, v rozhovoru předčasně vyzradil jeho smysl. Sice to byla jen řečnická otázka, ale není těžké dát si jedna a jedna dohromady:

"Haptická zpětná vazba je něco, co využijeme nejen v pasivním slova smyslu. Co byste řekli na to, pokud by se přes ovladač snímala biometrická data hráče a pokud bychom věděli, jak se zrovna cítí?"

Jinými slovy, tlačítko CREATE má sloužit k více věcem než jen k tomu sdílení herních zážitků (např. k identifikaci, kdo právě hraje), ale tvůrce RIME to zjevně nechtěl blíže specifikovat, protože by mohl porušit NDA smlouvu. Ve zmíněném interview také doufal, že situace bude odlišná oproti např. Stadia a že dostaneme zážitek více šitý na míru smyslům.

Že by něco jako přislušenství Ring Fit s měřením vašeho srdečního tepu? Pokud by se vše potvrdilo, také by mnohem více dával logiku název DualSense namísto DualShock 5.

Na toto téma se spekulovalo už v únoru: Ovladač PS5 by mohl měřit, jak se zrovna potíte či nervujete. Máme tu i několik souvisejících článků ze starší minulosti: Sony chtěla, aby DualShock 4 sledoval i pot vašich rukou či Nahradí běžný DualShock u PS4 biometrický ovladač?

1
Ilustrační obrázek starého Wii ovladače

Jiná spekulace na téma PS5 přišla od holandského studia Guerrilla Games.

Zveřejnilo nábor na pozici senior programátora umělé inteligence pro návrh a implementaci systémů k oživení NPC postav.

Doprovodilo to obrázkem z Horizon a tagem PS5. Tento tweet byl později nahrazen verzí bez PS5, ale i tak je evidentní, že jde o nepřímé potvrzení pokračování hry pro nextgen.

2

Reklama

Související obsah

Také na webu...

RECENZE Bus Simulator 21

Jaké to je být řidičem autobusu?

Xboxová vydavatelská divize vábila na něco ohledně Fable, pak to smazala

Možná remastery starých dílů? Psalo se, že název Fable Anniversary už je obsazený.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna