Valhalla trhá rekordy, do března 2021 nějaká AAA hra UbiSoftu, prý Far Cry 6

Plány, výsledky a dopad koronaviru + ZDARMA Discovery Tour Řeckem i Egyptem.

Přední francouzský vydavatel se pochlubil se svými výsledky a plány.

Assassins Creed Valhalla prý trhlo nové rekordy, co se týče oznámení jakýchkoli her od UbiSoftu. Dosáhlo 100 milionů zhlédnutí traileru za úvodních 10 dnů, a 200 milionů při započítání uživatelského obsahu. Krom toho šlo o populární trend na Twitteru, na špičce několik dnů v mnoha zemích, a lidé svými reakcemi projevili větší zájem než o předešlé díly Odyssey či Origins.

3

Na nadcházející lineup odteď do 31. března 2021 je prý firma pyšná a považuje ho za "nejvíce ambiciózní v branži", když zahrnuje pětici AAA her níže. Ale jedna z nich prý může sklouznout do příštího fiskálu v závislosti na situaci s COVID-19 a pokud by to pomohlo dlouhodobému potenciálu. Jinak cíle UbiSoftu pro tento rok prý zůstávají na dobré cestě, tzn. nedojde k odkladu Valhalla.

  • Assassins Creed Valhalla
  • Watch Dogs Legion
  • Rainbow Six Quarantine
  • Gods & Monsters
  • Nějaká ještě neohlášená AAA hra z vlajkové série (prý Far Cry 6)
  • +
  • Roller Champions
  • Brawhalla
  • Trackmania
  • Tom Clancy's Elite Squad (mobilní)
1

Pokud se bude situace s COVID-19 vyvíjet dobře, vydá do jara všech pět výše zmíněných AAA her a ztratí jen pár týdnů produktivity. V případě druhé vlny viru to budou jen čtyři hry, když se zpomalí výroba po celém světě a bude potřeba být s každou premiérou opatrný. Skull and Bones je pořád nezvěstné.

The Division 2 prý při restartu na přelomu února a března (s datadiskem z New Yorku a nabídnutím základní hry prakticky zdarma) zažilo silný comeback, srovnatelný s výkonem AC Odyssey po 13 měsících. Šestice sérií UbiSoftu na této generaci (PS4/X1) překonala odbyt 10 milionů kusů (Assassin Unity + Origins + Odyssey, The Division 1 + 2, Far Cry 4 + 5, Ghost Recon Wildlands, Rainbow Six Siege a Watch Dogs 1 + 2 - celkem 11 titulů), zatímco na předešlé generaci to byly pouhé dvě (Far Cry a Assassin).

2

Za celý fiskál došlo k poklesu tržeb o 14 procent (pod předpoklady), zejména kvůli Ghost Recon Breakpoint, na jehož poslední updaty jsou prý kladné ohlasy. Pandemie koronaviru sice poslední týdny pomohla, ale také ovlivnila externí procesy, jako motion-capture, nahrávání dabingu, lokalizace a testování. Přechod na práci na dálku prý proběhl hladce (nyní už probíhá postupný návrat do kanceláří), ale ekonomická krize má mít potenciální dopad na utrácení spotřebitelů a obchodní partnery UbiSoftu. Ten poskytoval svým postiženým zaměstnancům logistickou, psychologickou a materiální podporu, vedle investic do stability připojení.

Nabízené tři plné hry zdarma během karantény (Child of Light, Rayman Legends, AC2) si stáhlo celkově 9 milionů lidí a frčel i starý katalog her (slevy). Rainbow Six Siege už má 60 milionů zaregistrovaných uživatelů a zapálení hráčů pro AC Odyssey i pozdější útraty za DLC vzrostly o 90 procent oproti Origins.

S tím souvisí dnes večer zpřístupněné odbočky Assassins Creed: Discovery Tour pro starodávný Egypt a pro starodávné Řecko na uPlay zdarma. Dosud byly přitom placené. Šanci ale máte jen do 21. května. Jedná se o taková interaktivní muzea, kde se v poklidu naučíte o historii, dobovém životě či si projdete některou z desítek tras s průvodcem, bez jakéhokoli střílení, ohrožení či akce.

4

Reklama

Přeskočit na komentáře (7)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

RECENZE Bus Simulator 21

Jaké to je být řidičem autobusu?

Xboxová vydavatelská divize vábila na něco ohledně Fable, pak to smazala

Možná remastery starých dílů? Psalo se, že název Fable Anniversary už je obsazený.

- komentáře (7)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna