Microsoft: Už začala výroba Xbox Series X

Nečekaně brzy.

Jak přesně probíhá výroba nějakého hardwaru, to je pro většinu lidí španělská vesnice.

Možná zkreslené představy o celém tomto procesu tento víkend vyvrátila Ina Gelbert, ředitelka Xboxu pro Francii, která poskytla interview pro Xboxygen.

Prohlásila tam, že výroba Xbox Series X už započala. To je poměrně nečekané, když se píše polovina května a konzole má přijít na trh až v říjnu či listopadu.

"Víte, je velmi složité vyrobit takovou konzoli, když vezmete v potaz, z kolika komponentů je složena atd. Vedle toho musíte mít postupy pro továrny, každá část konzole je vyráběna někde jinde, je to zkrátka spousta práce".

1

Je to vůbec první představitel Microsoftu, který něco takového veřejně a oficiálně prohlásil. I vyvolává údiv, proč k tomu měla oprávnění právě regionální pracovnice a nikoli někdo vyšší šarže z Ameriky, toto nebývá zvykem.

Situace působí paradoxně i v tom, že konkurenční konzoli PlayStation 5 jsme ještě ani neviděli (nestane se tak patrně dříve než v červnu), zatímco Xbox Series X už se dnes vesele vyrábí. Může se tím vytvořit jakýsi pocit, že je Microsoft trochu napřed a opět trochu naklonit misku vah na jeho stranu - poté, co uplynulý týden patřil rozhodně PS5 díky Unreal Engine tech-demu či Ghost of Tsushima.

Francouzská šéfka Xboxu dále ujistila, že země galského kohouta patří mezi priority Microsoftu a že tam nebudou trpět nedostatkem kusů Xbox Series X. V současné chvíli je prý vše na dobré cestě a koronavirus to neovlivňuje, ale nevyloučila, že se výhled příští měsíce může změnit.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna